Zebranie z rodzicami 14.12.2017

Zapraszamy Rodziców na zebranie, które odbędzie się 14.12.2017 r. (czwartek) o godz. 17.00.

W planie spotkania z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami przedmiotów.

 

 

 

ANDRZEJKI SZKOLNE

Andrzejki w naszej szkole były obchodzone 30 listopada. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Nasi uczniowie przygotowali ciekawe wróżby podczas których odkryć mogliśmy naszą przyszłość. Po wróżbach oddaliśmy się skocznym tańcom, a rodzice przygotowali poczęstunek, więc nie opadliśmy z sił.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak fajnej imprezy serdecznie dziękujemy!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

                       DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA        

 27 listopada w naszym Gimnazjum obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Na szkolnych korytarzach zagościły miśki i maskotki różnych wielkości i kolorów. Wszystkie mięciutkie i sympatyczne.  Towarzyszyły nam one na lekcjach i podczas przerw dzięki czemu było przytulnie i trochę dziecinnie.

Konkurs Recytatorski

Człowiek własną pracą i wy­sile­niem do wszys­tkiego dojść może.

                                                             Adam Mickiewicz

 

    We wtorek, 21 listopada 2017 r., tradycyjnie odbył się w w naszym Gimnazjum Konkurs Recytatorki Poezji Adama Mickiewicza. Tym razem uczniowie zmagali się z wybranymi fragmentami Pana Tadeusza. Zmagania te, choć niełatwe, przyniosły wspaniałe efekty w postaci pięknych recytacji. Jury, w zgodzie z opinią publiczności, najwyżej oceniło następujące interpretacje :

  I miejsce - Zuzanna Kaźmierska, kl. III c

 II miejsce - Emilia Kobyłka, kl. III a

III miejsce - Wiktoria Dudzik, kl. II a.

Zwyciężczyniom serdecznie Gratuljemy !


DZIEŃ PATRONA 2017

Dzień Patrona

    W piątek, 24 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona, związany  z 8. rocznicą nadania imienia  Adama Mickiewicza naszemu Gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie  pani dyrektor  Beata Plewka gorąco powitała przybyłych gości. Tego dnia mieliśmy zaszczyt witać w naszych progach dyrektorów wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Serniki, dyrektor ZAS w Sernikach, dyrektor i pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Sernikach oraz rodziców uczniów.  Pani dyrektor przypomniała dzień, kiedy Gimnazjum otrzymywało swoje imię, prezentując zdjęcia z uroczystości  nadania imienia.  Przy okazji pojawiła się nutka żalu, że nie będziemy mogli dalej budować  ciekawej historii naszego Gimnazjum.  Niestety,  jak mawiał nasz wieszcz Czym jest me czucie? - Ach, iskrą tylko! Czym jest me życie? Ach, jedną chwilką! Adam Mickiewicz, Dziady. Część III.

     Następnie zostały przedstawione wyniki dwóch konkursów. Pierwszy, na prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości Adama Mickiewicza, wygrała  Emilia Kobyłka z klasy III a, która zaprezentowała swoją pracę przybliżając nam postać naszego wieszcza. Drugi konkurs, to konkurs recytatorski, który wygrała Zuzanna Kaźmierska z klasy III c, II miejsce zajęła Emilia Kobyłka z klasy III a, a trzecie Wiktoria Dudzik z klasy II a. Wszystkie  trzy dziewczyny wyrecytowały wybrane utwory.

     Kolejnym punktem naszej uroczystości była humorystyczna część artystyczna, w której uczniowie klasy III starali się udowodnić, że: „To nieprawda, że Mickiewicz wielkim poetą był.  Adam Mickiewicz poetą wielkim jest.” Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytania: jak wyglądałoby życie Mickiewicza w czasach współczesnych, czy poradziłby sobie z otaczającą nas rzeczywistością i w jakich dziedzinach życia mógłby  realizować swoje talenty i umiejętności. Dzięki tej inscenizacji odkryliśmy szczegóły z życia Mickiewicza, jakich w większości  nie znaliśmy.

      Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, goście zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek przygotowany przez, jak zwykle niezawodną,  Radę Rodziców.

 

nagroda wycieczka

NAGRODA -WYCIECZKA

 

Dnia 15 listopada uczniowie klasy III a wraz z wychowczynią i przedstawicielką rodziców, p. Elżbietą Wójcik, wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Wycieczka to nagroda, którą wygrali w Szkolnym Konkursie KLASA NA MEDAL.

Wybór programu wyjazdu padł na Multikino i film pt. "Listy do M. 3".

Jest to komedia romantyczno – świąteczna z gwiazdorską obsadą i przebojową muzyką. Wszystkim oglądającym niezwykłe historie bohaterów filmu, nie brakowało śmiechu

i wzruszeń.

Po obejrzeniu filmu wybraliśmy się do MC Donald's aby skosztować wybranych smakołyków. Pełni radości powróciliśmy do domów.

Dziękujemy Pani Dyrektor za wspaniałą nagrodę.