MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE HALOWEJ

 

         W dniu 29.11.2018r. w Woli Sernickiej odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce halowej dziewcząt i chłopców. Zawody rozgrywane były w kategoriach Igrzyska Dzieci (klasy VI i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII i III klasa Gimnazjum).

W kategorii IMS wzięły udział 4 drużyny – dwie chłopców i dwie dziewcząt ze Szkół Podstawowych w Brzostówce i Woli Sernickiej. W meczu dziewcząt Wola Sernicka pokonała Brzostówkę 5 : 2 a w meczu chłopców Wola Sernicka pokonała Brzostówkę 3 :1.

W kategorii ID wystąpiło 3 drużyny dziewcząt ze Szkół Podstawowych z Woli Sernickiej, Brzostówki i Nowej Woli oraz 4 drużyny chłopców ze Szkół Podstawowych z Woli Sernickiej, Brzostówki, Nowej Woli i Nowej Wsi.

Wyniki meczów:

Dziewczęta

Wola Sernicka – Brzostówka       1 : 11

Wola Sernicka – Nowa Wola        0 : 1

Brzostówka     - Nowa Wola        5 : 0

Miejsca

I        - Brzostówka           6 pkt (16:1)

II       - Nowa Wola           3 pkt (1:5)

III     - Wola Sernicka            0 pkt (1:12)

 

Chłopcy

Nowa Wieś      - Nowa Wola         5 : 1

Wola Sernicka - Brzostówka        4 : 1

Nowa Wieś      - Wola Sernicka    0 : 6

Nowa Wola      - Brzostówka        0 : 4

Nowa Wieś      - Brzostówka        1 : 5

Nowa Wola      - Wola Sernicka    0 : 4

Miejsca

I        - Wola Sernicka        9 pkt (14:1)

II      - Brzostówka            6 pkt (10:5)

III     - Nowa Wieś            3 pkt(6:12)

IV      - Nowa Wola            0 pkt (1:13)

Zwycięzcy poszczególnych kategorii awansują do zawodów powiatowych.

 

Dzień Patrona 2018

 

Dzień 29 listopada 2018r. był dla naszego Gimnazjum szczególnie uroczysty. Właśnie tego dnia świętowaliśmy dwa ważne dla całej społeczności szkolnej wydarzenia: Dzień Patrona oraz 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Gimnazjaliści, pod czujnym okiem nauczycieli, przygotowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający polską drogę ku wolności oraz przybliżający postać wielkiego patrioty, wieszcza narodowego, naszego drogiego patrona – Adama Mickiewicza.

   Uroczystości rozpoczęły się od przywitania Gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Pana Wójta, Pań z Zespołu Administracyjnego Szkół, Pani Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sernikach, Dyrektorów oraz Nauczycieli szkół z terenu Gminy Serniki, a także drogich Rodziców.

     Pierwszą część inscenizacji stanowiła swoista lekcja historii – przegląd faktów, utworów literackich i pieśni patriotycznych z okresu od 1772 r. do 1918r. Część tę zakończyło uroczyste odśpiewanie Roty przez wszystkich zgromadzonych.

     Druga część występu poświęcona była Adamowi Mickiewiczowi. Uczniowie recytowali największe dzieła poety; obejrzeliśmy również krótki film prezentujący życie i twórczość artysty. Miłym akcentem była prezentacja multimedialna, dzięki której wszyscy mogli przypomnieć sobie wydarzenia z uroczystości nadania Gimnazjum w Woli Sernickiej imienia Adama Mickiewicza.

       Obchody zakończył piękny Polonez w wykonaniu uczniów Gimnazjum.

WYCIECZKA DO POLESKIEGO PARKU NARODOWEGO

 

 

WYCIECZKA DO POLESKIEGO PARKU NARODOWEGO 

 

Dnia 9 października uczniowie Gimnazjum wraz z opiekunami: p. Anitą Dobrzyńską i p. Justyną Piłką, wybrali się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego.

Celem wyjazdu było poznanie różnorodności biologicznej Polesia oraz popularyzacja turystyki pieszej.

Poleski Park Narodowy został utworzony w 1991 roku w celu ochrony ekosystemów wodno- torfowiskowych i zajmuje powierzchnię około 10000 ha.

W 2002 roku uzyskał status Światowego Rezerwatu Biosfery.

Wycieczka rozpoczęła się od projekcji filmu o PPN oraz zwiedzenia Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego w siedzibie Dyrekcji PPN w Urszulinie.

Zobaczyliśmy tu prawie 200 młodych żółwi i dowiedzieliśmy się, na czym polega opieka nad tym jedynym w Polsce gatunkiem żółwia.

Następnie wraz z przewodnikiem, p. Arturem Kobielasem, udaliśmy się na ścieżkę przyrodniczą "Dąb Dominik" o długości 3,5 km. Wędrując po wyznaczonych kładkach mijaliśmy różne typy lasów: grąd, ols i bór bagienny, zwracając uwagę na ich charakterystyczny wygląd i skład gatunkowy. Zatrzymaliśmy się przy okazałym 300 -letnim dębie "Dominiku", który tak nazwano na cześć prof.dr hab. Dominika Fijałkowskiego – inicjatora utworzenia Poleskiego Parku Narodowego.

Duże wrażenie wywołał na nas widok zarastajacego jeziora Moszne otoczonego rozległym torfowiskiem. Od pana przewodnika usłyszeliśmy, w jaki sposób powstają torfowiska, jakie są ich rodzaje oraz na czym polega sukcesja ekologiczna.

Ostatnim punktem programu wycieczki był przejazd autokarem do Załucza Starego do Muzeum PPN. Znajdują się tu wystawy historyczno-etnograficzna i przyrodnicza.

Mogliśmy zobaczyć różne pamiątki: militaria, numizmaty i dokumenty z okresu Powstania Styczniowego oraz wystrój staropolskiej chaty.

Bardzo ciekawą okazała się wystawa zoologiczna eksponująca gatunki zwierząt żyjących na Polesiu.

Dzięki wycieczce poznaliśmy walory przyrodnicze PPN, poszerzyliśmy swoje wiadomości o ochronie gatunkowej roślin i zwierząt i miło spędziliśmy czas.

Wysokie loty w Lublinie

      Dnia 11.10.2018r. uczniowie naszego Gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu był udział w projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” – poprzedzonej  prelekcją przedstawiciela IPN - oraz odwiedziny w parku trampolin. 

Wyjazd okazał się bardzo udany, o czym świadczą poniższe opinie Gimnazjalistów.

 

Wycieczkę można zaliczyć do jednej z lepszych. Na trampolinach wyszaleliśmy się, spędzając fajnie i aktywnie czas. Sam film bardzo mi się podobał. Wielu znanych aktorów dobrze odegrało swoje role. Wycieczkę zaliczam do udanych. 

(Wiktoria, kl. III B)

 

Wycieczkę uważam za bardzo udaną. Na trampolinach świetnie się bawiłam, wszyscy spędzili tam super czas – było wiele atrakcji. Filmem zostałam pozytywnie zaskoczona. Bardzo dokładnie odzwierciedlał wydarzenia z czasów wojny. Po obejrzeniu tego filmu zapewne wielu z nas odczuwało dumę. Naprawdę bardzo ujmujący film. Z chęcią obejrzałabym go ponownie.

(Kinga, kl. III A)

 

Moim zdaniem wycieczka była super. Bardzo dobrze bawiłam się na trampolinach. Film skradł moje serce. Uwielbiam taką tematykę, a ten film był świetnie nakręcony. Chciałabym jeszcze uczestniczyć w takiej wycieczce.

(Wiktoria, kl. III A)

 

Wycieczka była bardzo fajna. Park trampolin był super. Film bardzo mi się podobał.

(Jakub, kl. III B)

 

Wycieczka była udana. Film dobrze ukazywał historię polskich lotników z Dywizjonu 303. Dla mnie to jedni z największych polskich bohaterów.

(Adam, kl. III A)

 

Uważam, że wycieczkę można zaliczyć do jak najbardziej udanych. „Strefa wysokich lotów” to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, zabawa była świetna. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” to dzieło warte obejrzenia, szczególnie przez młode pokolenie. Niesie ze sobą wiele emocji: smutek, złość, współczucie i dumę z polskich lotników.

(Ola, kl. III B)

 

W moim odczuciu wycieczka była udana. „Strefa Wysokich lotów” to świetny pomysł, aby się wyszaleć. Film pt. „Dywizjon 303” był świetny, czego nie spodziewałem się po polskiej produkcji.

(Konrad, kl. III A)

 

Moim zdaniem wycieczka była udana. Bawiłam się wyśmienicie. Film z prelekcją był pouczający i ciekawy. Na trampolinach zaś wyskakałam się za wszystkie czasy. Mam nadzieję na podobną wycieczkę jeszcze w tym roku.

(Emilka, kl. III A)

 

 

MISTRZOSTWA GMINY W TENISIE STOŁOWYM

 


MISTRZOSTWA GMINY W TENISIE STOŁOWYM

 

1 października 2018 roku w Woli Sernickiej odbyły się zawody gminne w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczniowie rywalizowali w zawodach indywidualnych i drużynowych o awans do zawodów powiatowych.

 

 

Wyniki indywidualne: Rocznik 2003- 2005

 

 

Dziewczęta                                                                    Chłopcy 

1.Jemielniak Olga (Brzostówka)         1. Marzec Dawid (Gimnazjum)                       2.Dzido Aleksandra (Brzostówka)      2. Grzyb Hubert (Brzostówka)                     3.Grzegorczyk Beata (Brzostówka) 3. Wronowski Dariusz (Gimnazjum)         4.Wojciechowska Wiktoria (Wola Ser.)       4. Waśkowicz Przemysław (Brzost.)

 

Rocznik 2006 i młodsi

1.Stachura Wiktoria (Brzostówka)      1. Karczmarz Maksymilian (Wola Ser.)     2.Stachura Oliwia (Brzostówka)       2. Małyska Szymon (Brzostówka)         3.Karczmarz Maria (Wola Ser.)        3. Wasil Grzegorz (Nowa Wola)             4.Mierzwińska Alicja (Wola Ser.)     4. Korsacki Łukasz (Wola Ser.)

 

Wyniki drużynowe: Rocznik 2003-2005

1. SP Brzostówka I                                          1. Gimnazjum Wola Sernicka

      2. SP Brzostówka II                                     2. SP Brzostówka I

          3. Gimnazjum Wola Sernicka                      3. SP Brzostówka II

 

Rocznik 2006 i młodsi

1. SP Brzostówka                           1. SP Wola Sernicka  

2. SP Wola Sernicka                   2. SP Brzostówka

 

 

                                               3. SP Nowa Wieś

 

 

 

III MIEJSCE W POWIATOWYM WSPÓŁZAWODNICTWIE SZKÓŁ

 

III MIEJSCE GIMNAZJUM W POWIATOWYM WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ !!!

 

27 września 2018 roku w Leszkowicach, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Tradycyjnie, na pierwszych zawodach sportowych w nowym roku szkolnym, odbyło się podsumowanie sportowej rywalizacji gimnazjów za rok szkolny 2017/2018. Na 20 sklasyfikowanych szkół nasze Gimnazjum zajęło bardzo wysokie III miejsce. To bardzo duży sukces naszych uczniów. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom którzy godnie reprezentowali  Szkołę na zawodach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich. Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie  http://pszs.lubartow24.eu/ (zakładka: zestawienia > igrzyska młodzieży)

Więcej artykułów…

  1. WYJAZD NA 59 POKAZY Z FIZYKI