II MIEJSCE W POWIECIE DZIEWCZĄT W PIŁKĘ NOŻNĄ

            W dniu 16 października w Niedźwiadzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt. Nasze zawodniczki bardzo miło będą wspominać ten turniej. Gimnazjum w Woli Sernickiej okazało się drugą drużyną w powiecie.

     W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

I grupa:                                           II grupa:

1. Niedźwiada                                5Ostrów Lubelski

2. Ostrówek                                   6. Wola Sernicka

3. Rudno                                        7. Abramów

4. Firlej                                          8. GS Lubartów

           Nasza reprezentacja po wygranej z Ostrowem Lubelskim 2:0, remisie z Lubartowem 0:0, zwycięstwie z Abramowem 6:3 zajęła pierwsze miejsce w grupie. Rozegrano krzyże i po zwycięstwie z Ostrówkiem 2:0 grałyśmy finał z Niedźwiadą, w którym musiałyśmy uznać wyższość przeciwnika i przegrałyśmy 1:2. 

 To ogromny suces i za wielkie poświęcenie dziękuję dziewczętom naszej szkoły. Skład drużyny: Katarzyna Marzęda, Wiktoria Marzęda, Julia Ferenc, Paulina Jankowska, Zuzanna Kaźmierska, Agnieszka Szczepaniak (bramkarz), Agnieszka Marzęda, Julia Marzec, Łucja Operacz, Milena Szymańska.

 GRATULUJEMY SUKCESU!!!!

 

Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej

Sztuka tkwi nie tylko w posiadaniu wiedzy o czymś,

 ale także w przekazywaniu jej.

(Cyceron)

W piątek, 13 października 2017 r. obchodziliśmy w Naszej Szkole Święto Edukacji Narodowej. Dzień ten uczciliśmy specjalnym apelem. Uczennice klasy II przygotowały scenkę teatralną, w której ukazały blaski i cienie pracy nauczyciela. Dziewczęta świetnie odegrały swoje role, pozwalając wszystkim wczuć się w prawdziwy klimat “pokoju nauczycielskiego”.

     Uczniowie klasy II przygotowali także krótki filmik, w którym złożyli żartobliwe i oryginalne życzenia wszystkim Nauczycielom Gimnazjum.

      W dalszej części apelu Pani Dyrektor złożyła życzenia i podziękowała wszystkim nauczycielom oraz wręczyła nagrody tym, których praca zasłużyła na szczególne wyróżnienie.

      Następnie przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia wszystkim nauczycielom, wręczając kwiaty i słodkości na ręce Pani Dyrektor.

       Na zakończenie uroczystości przedstawiciele klas obdarowali swoich nauczycieli kwiatami.

 

Gminne rozgrywki w piłkę nożną dziewcząt

       12 października 2017r. dziewczęta z Gimnazjum i SP w Woli Sernickiej  (VII klasa) rozegrały mecz o awans na Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej. Uczennice z Gimnazjum wygrały 2:0 z bardzo dobrze grającymi dziewczętami pod kierunkiem pana Leszka Łotysa. Kolejne zawody 16 października w Niedźwiadzie. Życzymy naszym gimnazjaliskom kolejnego sukcesu.

WIELKI SUKCES

MISTRZOWIE REJONU

W dniu 10. 10. 2017r. w Rykach odbyły się zawody rejonowe (powiaty: Lubartów, Puławy, Ryki i Opole Lubelskie), w których nasza drużyna znowu okazała się bezkonkurencyjna zdobywając Mistrzostwo Rejonu oraz awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Cycowie w dniu 20. 10. 2017r. Serdecznie gratulujemy chłopcom zwycięstwa oraz ambitnej, sportowej postawy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

Skład drużyny: Jakub Skubisz, Sebastian Jemielniak, Sebastian Choduń, Tomasz Dycha, Mateusz Grzywacz, Adrian Mazurek, Patryk Budzyński (rezerwa)


MISTRZOSTWO POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Trzy medale chłopców w Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych

W dniach 02. 10. oraz 05. 10. 2017r. w Leszkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych oraz Sztafetach Przełajowych 6 x 1200m.  W biegach drużynowych była prowadzona również klasyfikacja indywidualna. Bardzo dobrze na tych zawodach spisali się nasi uczniowie, zdobywając aż trzy medale – dwa złote i jeden brązowy. Mistrzostwo Powiatu zdobyli: Jakub Skubisz indywidualnie oraz sztafeta przełajowa  6 x 1200m. III miejsce zdobyła drużyna przełajowa. W zawodach drużynowych startowało po 6 zawodników, którzy uczestniczyli w biegu masowym na dystansie 1500 m. Zawodnicy otrzymywali punkty za zajęte miejsca wg wzoru: I miejsce – 30 pkt, II miejsce – 29 pkt.,XXX i dalsze miejsce - 1 pkt. Suma pkt. uzyskanych przez zawodników drużyny decydowała o miejscu w klasyfikacji końcowej. Bardzo dobrze w tym biegu spisali się również Sebastian Choduń i Tomasz Dycha, zajmując odpowiednio VII i VIII miejsce. Dziewczeta w składzie: Agnieszka Marzęda, Agnieszka Szczepaniak, Julia Ferenc, Magdalena Matyjaszczyk, Emilia Strachowska, Martyna Kłoda, Julia Marzec i Wiktoria Dudzik godnie reprezentowały naszą szkołę i ukończyły bieg na 6 miejscu.

Wyniki uzyskane w tym roku,  potwierdzają  przynależność uczniów naszego Gimnazjum do czołówki powiatu i rejonu (Powiaty: Lubartów, Puławy, Opole Lubelskie i Ryki) w biegach przełajowych. To dziewiąty z kolei medal Mistrzostw Powiatu zdobyty przez sztafetę przełajową. Gratulujemy sukcesów.

Skład sztafety 6 x 1200 m:

1.Jakub Skubisz

2.Sebastian Choduń

3.Sebastian Jemielniak

4.Tomasz Dycha

5.Mateusz Grzywacz

6.Adrian Mazurek

7.Patryk Budzyński – rezerwowy

Skład drużyny przełajowej:

1.Jakub Skubisz

2.Sebastian Choduń

3.Sebastian Jemielniak

4.Tomasz Dycha

5.Mateusz Grzywacz

6.Patryk Budzyń

DZIEŃ CHŁOPAKA 2017

            28 września bawiliśmy się na dyskotece szkolnej z okazji "Dnia chłopaka". Zabawa była wyśmienita, humory dopisywały, a oprawa muzyczna była wcześniej wybierana przez klasy aby wszyscy byli zadowoleni. Dziękujemy Damianowi i Konradowi za obsługę sprzętu i poprowadzenie dyskoteki. We wszystkich klasach dziewczęta przygotowały prezenty i poczęstunki (torty, pizze, kebaby), konkursy i wiele niespodzianek. 

Wszystkim chłopakom, tym dużym i tym małym, składamy najserdeczniejsze życzenia!


Więcej artykułów…

  1. Zebranie z rodzicami 20.09.2017