UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018. Na początek odbyła się Msza św. w Kościele w Sernikach, którą odprawił ks. Grzegorz Kruk.
Kolejnym punktem uroczystości, już na świetlicy szkolnej, było przekazanie sztandaru. Ustępujący poczet sztandarowy w składzie: 
Kacper Skubisz,  Małgorzata Abramik i Katarzyna Grzegorczyk, przekazał sztandar przedstawicielom klasy II. W skład nowego pocztu weszli: chorąży – Adam Szumiła, asysta – Ewelina Kisiel i Wiktoria Waśkowicz. Nowy poczet sztandarowy złożył uroczyste ślubowanie. Serdecznie gratulujemy nominacji do tak zaszczytnej funkcji.
         Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas III pod kierunkiem p. Olgi Adamek i p. Beaty Mierzwińskiej .
               W części głównej nie mogło oczywiście zabraknąć podsumowania wyników edukacyjnych i wychowawczych. Najwyższą średnią ocen zdobyła klasa III b - 3,77, najwyższą frekwencję miała klasa III a – 90,33 %.
Najlepsze wyniki w nauce uzyskali (świadectwo z wyróżnieniem i stypendium za wyniki w nauce):
II a - Emilia Strachowska II a, Martyna Kłoda II a

III a - Emilia Kobyłka, Julia Marzec, Magdalena Topyła

III b – Agnieszka Marzęda, Aleksandra Sidor, Agnieszka Szczepaniak

III c – Małgorzata Abramik, Patryk Budzyński, Katarzyna Grzegorczyk, Zuzanna Kaźmierska, Alicja Waśkowicz

                              SERDECZNIE GRATULUJEMY!
          Trzecioklasiści otrzymali też nagrody książkowe za najlepsze wyniki egzaminu z poszczególnych części oraz nagrody finansowe ufundowane przez Radę Rodziców za trzy najwyższe wyniki ze wszystkich części egzaminu. Uczniowie nagrodzeni przez Radę Rodziców to:
1. Patryk Budzyński III c
2. Agnieszka Marzęda III b
3. Aleksandra Sidor III b
             Przez cały rok szkolny nauczyciele wychowania fizycznego skrupulatnie liczyli punkty w Konkursie na Sportowca Gimnazjum. Najwięcej punktów i tytuł Sportowca Roku w Gimnazjum oraz statuetkę i stypendium motywacyjne zdobyli: w kategorii dziewczęta: 
Agnieszka Szczepaniak III b,
w kategorii chłopcy: 
Jakub Skubisz III b.
             Nastąpiło też podsumowanie corocznego konkursu KLASA NA MEDAL. 
Dyplom i puchar otrzymała klasa III a, wychowawca p. Justyna Piłka. Kolejne miejsca zajęli: 2. - klasa III b, wychowawca p. Olga Adamek i 3. - III c, wychowawca p. Beata Mierzwińska.

       Nagrodom i podziękowaniom, można powiedzieć, nie było końca. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, rodzicom, Radzie Rodziców, nauczycielom, pracownikom Urzędu Gminy Serniki współpracującym z Gimnazjum, Radzie Gminy Serniki, kierowcom, opiekunom w autobusach, paniom kucharkom i paniom sprzątaczkom za 11 lat wspólnej pracy.

I MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ

                15 i 16 czerwca 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim nasze uczennice brały udział w  I Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza Ostrowa Lubelskiego. Do rywalizacji sportowej zgłoszonych zostało 6 drużyn dziewcząt w kategorii wiekowej U 16 – MKS Avia Świdnik, Gimnazjum Wola Sernicka, GSD Palombara Pallavolo z Włoch, Salos Lublin, Polesie Kock, Volley Ostrów Lubelski.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz statuetki dla najlepszych zawodniczek ufundowane przez Burmistrza Ostrowa Lubelskiego. 

Organizacja zakończenia roku 2017/2018

 do pobrania tutaj

 

 

Zaproszenie na koniec roku szkolnego

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Samorząd Uczniowski
Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej
serdecznie zapraszają

RODZICÓW

na zakończenie roku szkolnego 2017/2018,
które odbędzie się dnia 22 czerwca 2018 roku.

Plan uroczystości:
1. Msza św. w kościele w Sernikach – godz. 9.00
2. Część artystyczna (20 min.) na świetlicy szkolnej – godz. 10.00
3. Wręczenie nagród uczniom i listów gratulacyjnych rodzicom uczniów wyróżnionych – od godz. 10.20
4. Uroczyste pożegnanie uczniów klasy III – wręczenie wyróżnień i nagród za wyniki w nauce, nagród za najlepsze wyniki egzaminu, wręczenie świadectw - godz. 11.30

BĘDZIE NAM MIŁO PAŃSTWA GOŚCIĆ!

 

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

W dniach od 11 do 13 czerwca 50 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechało na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Stare Miasto w Toruniu, a następnie udaliśmy się do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach, aby zobaczyć największy w Polsce teleskop optyczny i wysłuchać ciekawego wykładu o astronomii obserwacyjnej. Na miejsce noclegu dotarliśmy w późnych godzinach wieczornych, ale mieliśmy jeszcze dużo siły, aby wyruszyć na wycieczkę pieszą nad Morze Bałtyckie i podziwiać zachód słońca.

Drugiego dnia wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego w Archikatedrze Gdańskiej i zwiedziliśmy Gdynię, Sopot i Gdańsk. W Gdyni udaliśmy się do Muzeum Oceanograficznego i Akwarium Morskiego, gdzie prezentowane są wystawy muzealne dotyczące oceanografii oraz akwaria z florą i fauną morską i słodkowodną. Następnie weszliśmy na pokład trzymasztowego żaglowca pod nazwą “Dar Pomorza”, gdzie mieliśmy możliwość poznania historii statku, jego wyposażenia, pomieszczeń mieszklanych załogi i komendanta. Po zwiedzeniu Gdyni pojechaliśmy w kierunku Sopotu, aby obejrzeć największą atrakcję miasta, a zarazem najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Drugi dzień naszej wycieczki zakończyliśmy spacerem po Starym Mieście w Gdańsku i oczywiście wycieczką pieszą nad morze.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy zamek w Malborku wzniesiony w kilku etapach od 1280 do poł. XV w. przez zakon krzyżacki, który jest prawdopodobnie największym śrdeniowiecznym zamkiem gotyckim zbudowanym z cegły. Po dwugodzinnym zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

 

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły i Pani Dyrektor Beacie Plewce za

dofinansowanie wycieczki do Trójmiasta. Dzięki otrzymanej kwocie pieniędzy mogliśmy zwiedzić

Obserwatorium Astronomiczne i zakupić dodatkowe posiłki dla wszystkich uczestników

wycieczki.

 

MEDAL MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA LA

MEDAL MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA SZTAFETY 4X100 M CHŁOPCÓW!!!

 

W dniu 6 czerwca 2018r. w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. Ogromny sukces odnieśli nasi uczniowie. Chłopcy startujący w sztafecie 4 x 100 m (Jakub Skubisz, Tomasz Dycha, Sebastian Jemielniak, Sebastian Choduń), zdobyli srebrne medale. Sztafeta chłopców uzyskała bardzo dobry rezultat 47,93 s a do I miejsca zabrakło tylko 0,09 s. Również inni uczniowie z naszej Szkoły startujący w tych zawodach uzyskali bardzo dobre miejsca plasując się tuż za podium: Jakub Skubisz w biegu na 300 m – IV miejsce, Katarzyna Marzęda  w kuli i Tomasz Dycha w biegu na 100 m – V miejsce, Agnieszka Szczepaniak i Kacper Skubisz w oszczepie – VI miejsce oraz Zuzanna Kaźmierska w biegu na 100 m.

Gratulujemy!!!

Więcej artykułów…

  1. DZIEŃ GIMNAZJALISTY 2018