II MIEJSCE W POWIECIE DZIEWCZĄT W PIŁKĘ NOŻNĄ

W dniu 16 października w Niedźwiadzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt. Nasze zawodniczki bardzo miło będą wspominać ten turniej. Gimnazjum w Woli Sernickiej okazało się drugą drużyną w powiecie.

W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

I grupa:                                           II grupa:

1. Niedźwiada                                5Ostrów Lubelski

2. Ostrówek                                   6. Wola Sernicka

3. Rudno                                        7. Abramów

4. Firlej                                          8. GS Lubartów

Nasza reprezentacja po wygranej z Ostrowem Lubelskim 2:0, remisie z Lubartowem 0:0, zwycięstwie z Abramowem 6:3 zajęła pierwsze miejsce w grupie. Rozegrano krzyże i po zwycięstwie z Ostrówkiem 2:0 grałyśmy finał z Niedźwiadą, w którym musiałyśmy uznać wyższość przeciwnika i przegrałyśmy 1:2.

To ogromny suces i za wielkie poświęcenie dziękuję dziewczętom naszej szkoły. Skład drużyny: Katarzyna Marzęda, Wiktoria Marzęda, Julia Ferenc, Paulina Jankowska, Zuzanna Kaźmierska, Agnieszka Szczepaniak (bramkarz), Agnieszka Marzęda, Julia Marzec, Łucja Operacz, Milena Szymańska.

GRATULUJEMY SUKCESU!!!!

Święto Edukacji Narodowej

Sztuka tkwi nie tylko w posiadaniu wiedzy o czymś,

ale także w przekazywaniu jej.

(Cyceron)

W piątek, 13 października 2017 r. obchodziliśmy w Naszej Szkole Święto Edukacji Narodowej. Dzień ten uczciliśmy specjalnym apelem. Uczennice klasy II przygotowały scenkę teatralną, w której ukazały blaski i cienie pracy nauczyciela. Dziewczęta świetnie odegrały swoje role, pozwalając wszystkim wczuć się w prawdziwy klimat “pokoju nauczycielskiego”.

Uczniowie klasy II przygotowali także krótki filmik, w którym złożyli żartobliwe i oryginalne życzenia wszystkim Nauczycielom Gimnazjum.

W dalszej części apelu Pani Dyrektor złożyła życzenia i podziękowała wszystkim nauczycielom oraz wręczyła nagrody tym, których praca zasłużyła na szczególne wyróżnienie.

Następnie przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia wszystkim nauczycielom, wręczając kwiaty i słodkości na ręce Pani Dyrektor.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele klas obdarowali swoich nauczycieli kwiatami.

Gminne rozgrywki w piłkę nożną dziewcząt

12 października 2017r. dziewczęta z Gimnazjum i SP w Woli Sernickiej  (VII klasa) rozegrały mecz o awans na Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej. Uczennice z Gimnazjum wygrały 2:0 z bardzo dobrze grającymi dziewczętami pod kierunkiem pana Leszka Łotysa. Kolejne zawody 16 października w Niedźwiadzie. Życzymy naszym gimnazjaliskom kolejnego sukcesu.

WIELKI SUKCES

MISTRZOWIE REJONU

W dniu 10. 10. 2017r. w Rykach odbyły się zawody rejonowe (powiaty: Lubartów, Puławy, Ryki i Opole Lubelskie), w których nasza drużyna znowu okazała się bezkonkurencyjna zdobywając Mistrzostwo Rejonu oraz awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Cycowie w dniu 20. 10. 2017r. Serdecznie gratulujemy chłopcom zwycięstwa oraz ambitnej, sportowej postawy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

Skład drużyny: Jakub Skubisz, Sebastian Jemielniak, Sebastian Choduń, Tomasz Dycha, Mateusz Grzywacz, Adrian Mazurek, Patryk Budzyński (rezerwa)

MISTRZOSTWO POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Trzy medale chłopców w Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych

W dniach 02. 10. oraz 05. 10. 2017r. w Leszkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych oraz Sztafetach Przełajowych 6 x 1200m.  W biegach drużynowych była prowadzona również klasyfikacja indywidualna. Bardzo dobrze na tych zawodach spisali się nasi uczniowie, zdobywając aż trzy medale – dwa złote i jeden brązowy. Mistrzostwo Powiatu zdobyli: Jakub Skubisz indywidualnie oraz sztafeta przełajowa  6 x 1200m. III miejsce zdobyła drużyna przełajowa. W zawodach drużynowych startowało po 6 zawodników, którzy uczestniczyli w biegu masowym na dystansie 1500 m. Zawodnicy otrzymywali punkty za zajęte miejsca wg wzoru: I miejsce – 30 pkt, II miejsce – 29 pkt.,XXX i dalsze miejsce - 1 pkt. Suma pkt. uzyskanych przez zawodników drużyny decydowała o miejscu w klasyfikacji końcowej. Bardzo dobrze w tym biegu spisali się również Sebastian Choduń i Tomasz Dycha, zajmując odpowiednio VII i VIII miejsce. Dziewczeta w składzie: Agnieszka Marzęda, Agnieszka Szczepaniak, Julia Ferenc, Magdalena Matyjaszczyk, Emilia Strachowska, Martyna Kłoda, Julia Marzec i Wiktoria Dudzik godnie reprezentowały naszą szkołę i ukończyły bieg na 6 miejscu.

Wyniki uzyskane w tym roku,  potwierdzają  przynależność uczniów naszego Gimnazjum do czołówki powiatu i rejonu (Powiaty: Lubartów, Puławy, Opole Lubelskie i Ryki) w biegach przełajowych. To dziewiąty z kolei medal Mistrzostw Powiatu zdobyty przez sztafetę przełajową. Gratulujemy sukcesów.

Skład sztafety 6 x 1200 m:

1.Jakub Skubisz

2.Sebastian Choduń

3.Sebastian Jemielniak

4.Tomasz Dycha

5.Mateusz Grzywacz

6.Adrian Mazurek

7.Patryk Budzyński – rezerwowy

Skład drużyny przełajowej:

1.Jakub Skubisz

2.Sebastian Choduń

3.Sebastian Jemielniak

4.Tomasz Dycha

5.Mateusz Grzywacz

6.Patryk Budzyń

DZIEŃ CHŁOPAKA 2017

28 września bawiliśmy się na dyskotece szkolnej z okazji "Dnia chłopaka". Zabawa była wyśmienita, humory dopisywały, a oprawa muzyczna była wcześniej wybierana przez klasy aby wszyscy byli zadowoleni. Dziękujemy Damianowi i Konradowi za obsługę sprzętu i poprowadzenie dyskoteki. We wszystkich klasach dziewczęta przygotowały prezenty i poczęstunki (torty, pizze, kebaby), konkursy i wiele niespodzianek.

Wszystkim chłopakom, tym dużym i tym małym, składamy najserdeczniejsze życzenia!

Więcej artykułów…

1. Zebranie z rodzicami 20.09.2017