ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

UROCZYSTE  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Sernikach. Po mszy młodzież udała się do Gimnazjum w Woli Sernickiej, gdzie Pani Dyrektor Beata Plewka powitała zgromadzonych nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Pani Dyrektor omówiła organizację bieżącego roku szkolnego.

W trakcie uroczystości cała społeczność szkolna wraz z Radą Rodziców pożegnała odchodzące na emeryturę nauczycielki historii i geografii, panią Annę Węgrzyn i Marię Oniszko.

Na koniec uroczystości uczennice II A - Wiktoria Dudzik i Emilia Strachowska odczytały fragment  dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Wesele" aby zaakcentować udział w Narodowym Czytaniu.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy wytrwałości i sukcesów, a także zdrowia i wielu radości!!!