MISTRZOSTWO POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Trzy medale chłopców w Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych

W dniach 02. 10. oraz 05. 10. 2017r. w Leszkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych oraz Sztafetach Przełajowych 6 x 1200m.  W biegach drużynowych była prowadzona również klasyfikacja indywidualna. Bardzo dobrze na tych zawodach spisali się nasi uczniowie, zdobywając aż trzy medale – dwa złote i jeden brązowy. Mistrzostwo Powiatu zdobyli: Jakub Skubisz indywidualnie oraz sztafeta przełajowa  6 x 1200m. III miejsce zdobyła drużyna przełajowa. W zawodach drużynowych startowało po 6 zawodników, którzy uczestniczyli w biegu masowym na dystansie 1500 m. Zawodnicy otrzymywali punkty za zajęte miejsca wg wzoru: I miejsce – 30 pkt, II miejsce – 29 pkt.,XXX i dalsze miejsce - 1 pkt. Suma pkt. uzyskanych przez zawodników drużyny decydowała o miejscu w klasyfikacji końcowej. Bardzo dobrze w tym biegu spisali się również Sebastian Choduń i Tomasz Dycha, zajmując odpowiednio VII i VIII miejsce. Dziewczeta w składzie: Agnieszka Marzęda, Agnieszka Szczepaniak, Julia Ferenc, Magdalena Matyjaszczyk, Emilia Strachowska, Martyna Kłoda, Julia Marzec i Wiktoria Dudzik godnie reprezentowały naszą szkołę i ukończyły bieg na 6 miejscu.

Wyniki uzyskane w tym roku,  potwierdzają  przynależność uczniów naszego Gimnazjum do czołówki powiatu i rejonu (Powiaty: Lubartów, Puławy, Opole Lubelskie i Ryki) w biegach przełajowych. To dziewiąty z kolei medal Mistrzostw Powiatu zdobyty przez sztafetę przełajową. Gratulujemy sukcesów.

Skład sztafety 6 x 1200 m:

1.Jakub Skubisz

2.Sebastian Choduń

3.Sebastian Jemielniak

4.Tomasz Dycha

5.Mateusz Grzywacz

6.Adrian Mazurek

7.Patryk Budzyński – rezerwowy

Skład drużyny przełajowej:

1.Jakub Skubisz

2.Sebastian Choduń

3.Sebastian Jemielniak

4.Tomasz Dycha

5.Mateusz Grzywacz

6.Patryk Budzyń