Uwaga
  • JW_SIG_PRG

Przypadki warszawskie :)

 W środę, 25.10.2017 r. uczniowie naszego Gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. 

    Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wszystkie ekspozycje Centrum i bawiąc się. przyswoić sobie całkiem sporą porcję wiedzy.

     Kolejnym odwiedzanym miejscem był Gmach TVP. Wraz z przewodnikiem Gimnazjaliści obejrzeli studio Pytania na Śniadanie, Dzień dobry, Polsko!, Narodowego testu wiedzy o..., a także poznali zasady działania green box'u telewizyjnego. Na planie programu Narodowy test wiedzy o... uczniowie wysłuchali próby koncertu zespołu Bracia. Ponadto uczestnicy wycieczki zobaczyli, jak wygląda i działa reżyserka telewizyjna oraz czym zajmują się reżyser i montażysta. Zwiedziliśmy także Muzeum Telewizji, w którym zobaczyliśmy pierwsze kamery, zabytkowe figury i kostiumy Teatru Telewizji. Wizyta w TVP była niezwykle ciekawa i pouczająca.

      Z ul. Woronicza, pokonując warszawskie "korki", przejechaliśmy pod budynek Sejmu RP.

W oczekiwaniu na przepustki uczennice naszego Gimnazjum udzieliły krótkiego wywiadu... Filipowi Chajzerowi :)

Gmach Sejmu RP mogliśmy zwiedzić dzięki uprzejmości Pana Posła Grzegorza Woźniaka, za co serdecznie dziękujemy. Obecność na Sali plenarnej czy w Hallu głównym, które na co dzień oglądamy w telewizji to z pewnością niezapomniane przeżycie. Ponadto niezwykle miłym akcentem były gadżety dla uczniów z logo sejmu przygotowane przez pana posła.

     W drodze powrotnej, mimo późnej pory i ograniczeń czasowych, Gimnazjaliści mieli możliwość posilenia się upragnionymi zestawami fast-food  :)

      Warszawską wycieczkę zdecydowanie można zaliczyć do udanych, czego potwierdzeniem są wypowiedzi uczniów.

 

    To była naprawdę ciekawa wycieczka. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Poznałam kulisy powstawania popularnych programów telewizyjnych. Świetnie bawiłam się w Centrum Nauki Kopernik i z uwagą zwiedzałam Sejm. Było Super! Chętnie pojechałabym jeszcze raz na taką wycieczkę.  (Wiktoria W., kl. II A)

 

   Wycieczka była świetna! Wizyta w CNK była dobrą formą nauki, zaś zwiedzanie TVP to ciekawa rozrywka. Poprzez zwiedzanie Sejmu RP wkroczyliśmy w świat polityki. myślę, że często będziemy wracać myślami do tej wycieczki.  (Milena, kl. III A)

 

   Wrażenia po wycieczce są bardzo fajne. Najbardziej podobało mi się w TVP i Sejmie. Wycieczkę uważam za udaną. Czas spędzony w Warszawie był przesympatyczny. Dzięki temu wyjazdowi lepiej poznałam naszą stolicę.    (Wiktoria, kl. II B)

 

    To była wspaniała wycieczka. Największe wrażenie zrobił na mnie Sejm oraz spotkanie Filipa Chajzera. Podobało mi się także w TVP. Z chęcią pojechałabym jeszcze raz na taką wycieczkę.

(Alicja, kl. II A)

 

    Wycieczka była bardzo ciekawa. Dowiedziałem się wielu rzeczy o telewizji i Sejmie RP. W Centrum Nauki Kopernik było wiele niezwykłych miejsc. Wycieczka była bardzo interesująca.

(Konrad, kl. II B)

 

     Wycieczka do Warszawy była udana. Były sytuacje śmieszne, miłe, interesujące. Zapamiętam tę wycieczkę i do końca życie będę mile wspominać.     (Andżelika, kl. III A)

 

   Wycieczka była niesamowita!

 Wizyta w TVP była najciekawszą atrakcją. Bardzo miły i zabawny pan przewodnik opowiedział nam o historii telewizji, oprowadził, pokazując studia nagrań znanych programów, zabrał nas też na próbę występu Braci Cugowskich. Pod Sejmem mieliśmy niespodziewaną rozmowę z Filipem Chajzerem :) Emocje wciąż jescze nie opadły. Bardzo dziękujemy naszym nauczycielkom, pani pilot i niezastąpionemu kierowcy :) Czekamy na więcej takich wycieczek!      (Ola, kl. II B)

 

{gallery}ATG{/gallery}