Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie, dzięki zaprezentowanym krótkim filmom, mogliśmy przenieść się do czasów walk o wolność naszej ojczyzny, przybliżyć sobie najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do wyzwolenia, oraz poczuć atmosferę i wagę obchodzonego dzisiaj święta.


Następnie odbył się konkurs pieśni patriotycznych, w którym swoje umiejętności zaprezentowali zarówno soliści jaki i zespoły. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani dyrektor Beata Plewka, pani Iwona Grondek, pani Joanna Keller oraz Radosław Sagan, jako przedstawiciel uczniów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Aleksandra Sidor kl. III b.
II miejsce – Julia Marzec kl. III a.
III miejsce – zespół z kl. III c, w składzie: Amelia Szafran, Katarzyna Grzegorczyk, Paulina Jankowska, Zuzanna Kaźmierska, Alicja Waśkowicz.

Aleksandra Sidor otrzymała również nagrodę publiczności.

Pieśni przypominały długą drogę do wolności, ukazywały ducha narodu polskiego, który przez 123 lata niewoli nigdy nie pogodził się z utratą niepodległości i podejmował trud walki o wolną ojczyznę.