Dzień Patrona 2018

 

Dzień 29 listopada 2018r. był dla naszego Gimnazjum szczególnie uroczysty. Właśnie tego dnia świętowaliśmy dwa ważne dla całej społeczności szkolnej wydarzenia: Dzień Patrona oraz 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Gimnazjaliści, pod czujnym okiem nauczycieli, przygotowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający polską drogę ku wolności oraz przybliżający postać wielkiego patrioty, wieszcza narodowego, naszego drogiego patrona – Adama Mickiewicza.

   Uroczystości rozpoczęły się od przywitania Gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Pana Wójta, Pań z Zespołu Administracyjnego Szkół, Pani Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sernikach, Dyrektorów oraz Nauczycieli szkół z terenu Gminy Serniki, a także drogich Rodziców.

     Pierwszą część inscenizacji stanowiła swoista lekcja historii – przegląd faktów, utworów literackich i pieśni patriotycznych z okresu od 1772 r. do 1918r. Część tę zakończyło uroczyste odśpiewanie Roty przez wszystkich zgromadzonych.

     Druga część występu poświęcona była Adamowi Mickiewiczowi. Uczniowie recytowali największe dzieła poety; obejrzeliśmy również krótki film prezentujący życie i twórczość artysty. Miłym akcentem była prezentacja multimedialna, dzięki której wszyscy mogli przypomnieć sobie wydarzenia z uroczystości nadania Gimnazjum w Woli Sernickiej imienia Adama Mickiewicza.

       Obchody zakończył piękny Polonez w wykonaniu uczniów Gimnazjum.