SADZENIE LASU

Dnia 5 kwietnia uczestniczyliśmy w akcji "POSADŹ SWOJE DRZEWO", zorganizowanej w Lasach Kozłowieckich przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie oraz Nadleśnictwo Lubartów. W tym przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie z 14 szkół województwa lubelskiego. Wszyscy zgromadziliśmy się na placu przy kwaterze myśliwskiej Stary Tartak. Oczekując na oficjalne rozpoczęcie imprezy, postanowiliśmy sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą biorąc udział w konkursach przygotowanych w namiocie edukacyjnym. Następnie wraz z panem Arturem Chmielewskim udaliśmy się na wyznaczone do sadzenia drzew miejsce. Sadziliśmy sadzonki dębu szypułkowego. Posadziliśmy 10 drzewek, a wraz z uczniami ze szkoły Podstawowej w Sernikach ponad 40. Po niespełna godzinnej pracy pojechaliśmy zwiedzić Szkółkę Leśną Stróżek. Poznaliśmy tam wiele szczegółów na temat zbierania nasion, wysiewania ich oraz pielęgnacji sadzonek różnych drzew. Szkółka Stróżek zajmuje powierzchnię 9,53 ha i wytwarza rocznie ponad 1,2 mln sadzonek. Na zakończenie pobytu zostaliśmy zaproszeni na gorący posiłek. Podczas wyjazdu spotkaliśmy absolwentów naszego Gimnazjum, leśników: pana Artura Lato, który organizował konkursy i pana Macieja Barszczyka, który oprowadził nas po polach Szkółki Stróżek. Dziękujemy Organizatorom a wszystkich zachęcamy do udziału w tej bardzo pożytecznej akcji w następnym roku.