MISTRZOSTWA GMINY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

 

         W dniu 06.05.2019r. jak co roku Gimnazjum w Woli Sernickiej zorganizowało Mistrzostwa Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym dla Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział 4 drużyny chłopców ze szkół podstawowych w : Brzostówce, Sernikach, Woli Sernickiej i Nowej Wsi oraz 2 drużyny dziewcząt ze szkół w Woli Sernickiej i Brzostówki. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców.      

Wyniki zawodów:

Dziewczęta:

I miejsce       -          Brzostówka               -          664 pkt

II miejsce     -          Wola Sernicka          -          387 pkt

Chłopcy:

I miejsce       -          Wola Sernicka          -          478 pkt

II miejsce     -          Brzostówka               -          432 pkt

III miejsce   -          Serniki                       -          308 pkt

IV miejsce     -          Nowa Wieś                -          192 pkt

Najwyższe wyniki punktowe uzyskali: Oliwia Stachura 143 pkt i Michał Baran – 149 pkt – oboje z SP w Brzostówce.

Wszystkie drużyny oraz najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy.

Najlepsze drużyny wezmą udział w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbędą się 14.05.2019r. w Lubartowie. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.