SPELLING MASTER

14 maja w naszej szkole odbył się I GMINNY KONKURS LITEROWANIA PO ANGIELSKU „Spelling Master". Inicjatorem i organizatorem tego konkursu było nasze Gimnazjum, natomiast uczestnikami uczniowie Szkoły Podstawowej w Sernikach, Szkoły Podstawowej w Woli Sernickiej oraz Szkoły Podstawowej w Nowej Woli.
Konkurs odbył się w dwóch etapach ( etap szkolny i finał międzyszkolny), w trzech kategoriach:
- klasy IV-V,
- klasy VI – VII,
- klasy VIII i III klasa gimnazjum.
W międzyszkolnym finale wzięło udział 25 uczniów. Ich zadaniem było ustne przeliterowanie słów angielskich. W przebiegu konkursu dla każdego uczestnika, na tablicy multimedialnej, prezentowane było słowo w języku angielskim. Po kilku sekundach (w zależności od długości słowa) wyraz znikał z tablicy, a zawodnik miał 20 sekund na jego poprawne przeliterowanie. Słowa podzielone były pod względem stopnia trudności. Każdy uczestnik kolejno literował słowa łatwiejsze (krótsze), a następnie trudniejsze (dłuższe). Podczas eliminacji, wzorem konkursów przeprowadzanych w USA, obowiązywała zasada tzw. nagłej śmierci (sudden death).
Poziom konkursu był bardzo wysoki – uczniowie wykazali się znakomitą znajomością alfabetu oraz sprawnością literowania. Dobrze znali pisownię wyrazów objętych podstawą programową języka angielskiego. I choć rywalizacja była niezwykle emocjonująca, to nie zabrakło też uśmiechu na twarzach uczestników. Ostatecznie, po długich zmaganiach, MISTRZEM LITEROWANIA zostali:
- w kategorii klas IV – V – Olga Dobrzyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli
- w kategorii klas VI – VII – Michał Kępa ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej
- w kategorii klas VIII i III klasy gimnazjum – Emilia Strachowska z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe – słuchawki firmy Samsung. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy i drobne upominki rzeczowe. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez panią Grażynę Woźniak, dyrektorkę naszego Gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!!!
Beata Mierzwińska i Emilia Bożym