Uwaga
  • JW_SIG_PRG

WARSZTATY EKOLOGICZNE

Dnia 21 maja uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez pracowników Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej. Zakład ma zdolność przerobową 75 ton odpadów na dobę i należy do najnowocześniejszych w Polsce. Statystyczny Polak wytwarza 303 kg odpadów rocznie a mieszkaniec Lubelszczyzny 196 kg.

Problem odpadów narasta i dlatego tak ważne jest ich ograniczanie, zbieranie i właściwa segregacja. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację, filmy i rozwiązywali zagadki, z których dowiedzieli się, jak prawidłowo segregować odpady domowe, na czym polega recykling oraz utylizacja.

Następnie wraz z przewodnikami zwiedzili zakład w czasie pracy. Zobaczyli, jak wyglądają przetworzone odpady komunalne. Dowiedzieli się, jak powstaje biogaz i jakie ma on zastosowanie. Była to bardzo ciekawa lekcja.


BRĄZ W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ

    21 MAJA W KOCKU ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA POWIATU W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ. UDZIAŁ WZIĘŁY DRUŻYNY Z: WOLI SERNICKIEJ, KOCKA, OSTRÓWKA, WOLI SKROMOWSKIEJ, POIZDOWA, ABRAMOWA I NIEDŹWIADY. DZIEWCZĘTA GRAŁY W DWÓCH GRUPACH KAŻDY Z KAŻDYM. NASZ SKŁAD WYSZEDŁ Z II MIEJSCA Z GRUPY I GRAŁ O III MIEJSCE Z ABRAMOWEM WYGRYWAJĄC 21:6. WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA: KATARZYNY MARZĘDY, AGNIESZKI SZCZEPANIAK I JULII FERENC, SUPER ZABAWA I OGROMNE EMOCJE. 

Sukces uczniów w konkursie matematycznym

Dnia 17 maja 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbył się VII Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny DWÓJKA DO POTĘGI. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło dwudziestu siedmiu uczniów z pięciu gimnazjów powiatu lubartowskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Rafał Wójtowicz kl. III a, Agnieszka Marzęda kl. III b, Aleksandra Sidor kl. III b, Agnieszka Szczepaniak kl. III b, Patryk Budzyński kl. III c, Mariusz Cur kl. III c. Nasza drużyna zajęła II miejsce ustępując Gimnazjum nr 1 z Lubartowa.

Indywidualnie

Patryk Budzyński kl. III c   -  II miejsce

Mariusz Cur kl. III c -   III miejsce

Serdeczne gratulacje dla naszych matematyków !!!

 

ALICJA WAŚKOWICZ MISTRZYNIĄ POWIATU

          ALICJA WAŚKOWICZ zajęła I miejsce w pływaniu indywidualnym na dystansie 50 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Powiatu. Nasza uczennica zakwalifikowała się do Mistrzostw Rejonu w Puławach. Alicja przez trzy lata godnie reprezentowała nasze Gimnazjum, zajmując zawsze czołowe miejsca. Gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów.

Zebranie z rodzicami 16.05.2018 r.

Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 16.05.2018 r. (środa) o godzinie 17.00. W planie spotkania z wychowawcami - zapoznanie z wynikami edukacyjnymi młodzieży oraz informacja o zagrożeniach oceną niedostateczną i/lub naganną z zachowania oraz konsultacje z nauczycielami.

Przed spotkaniem z wychowawcą:

 

ZAPROSZENIE


Uczniowie Gimnazjum im. Adama Mickiewicza mają zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na montaż słowno-muzyczny „Polska Niepodległa", który odbędzie się 16 maja 2018 roku o godzinie 17:00, w małej sali gimnastycznej Gimnazjum.

Przewidywany czas uroczystości to ok. 20 minut.
Po jej zakończeniu zapraszamy na spotkanie z wychowawcami.

Liczymy na Państwa obecność.

 

O godzinie 18.00 dyrektor Gimnazjum zaprasza Radę Rodziców na spotkanie w stołówce szkolnej.