nagroda wycieczka

NAGRODA -WYCIECZKA

 

Dnia 15 listopada uczniowie klasy III a wraz z wychowczynią i przedstawicielką rodziców, p. Elżbietą Wójcik, wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Wycieczka to nagroda, którą wygrali w Szkolnym Konkursie KLASA NA MEDAL.

Wybór programu wyjazdu padł na Multikino i film pt. "Listy do M. 3".

Jest to komedia romantyczno – świąteczna z gwiazdorską obsadą i przebojową muzyką. Wszystkim oglądającym niezwykłe historie bohaterów filmu, nie brakowało śmiechu

i wzruszeń.

Po obejrzeniu filmu wybraliśmy się do MC Donald's aby skosztować wybranych smakołyków. Pełni radości powróciliśmy do domów.

Dziękujemy Pani Dyrektor za wspaniałą nagrodę.

 

 

99 rocznica odzyskania niepodległości

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 11 listopada 2017 roku poczet sztandarowy Gimnazjum i przedstawiciele nauczycieli z dyrektorem wzięli udział w parafialno - gminnych obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza delegacja uczestniczyła we mszy świętej, a następnie złożyła  kwiaty i zapaliła znicze na grobie żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Sernikach.

 

 

Prace uczniów

technika01

1.

 

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie, dzięki zaprezentowanym krótkim filmom, mogliśmy przenieść się do czasów walk o wolność naszej ojczyzny, przybliżyć sobie najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do wyzwolenia, oraz poczuć atmosferę i wagę obchodzonego dzisiaj święta.


Następnie odbył się konkurs pieśni patriotycznych, w którym swoje umiejętności zaprezentowali zarówno soliści jaki i zespoły. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani dyrektor Beata Plewka, pani Iwona Grondek, pani Joanna Keller oraz Radosław Sagan, jako przedstawiciel uczniów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Aleksandra Sidor kl. III b.
II miejsce – Julia Marzec kl. III a.
III miejsce – zespół z kl. III c, w składzie: Amelia Szafran, Katarzyna Grzegorczyk, Paulina Jankowska, Zuzanna Kaźmierska, Alicja Waśkowicz.

Aleksandra Sidor otrzymała również nagrodę publiczności.

Pieśni przypominały długą drogę do wolności, ukazywały ducha narodu polskiego, który przez 123 lata niewoli nigdy nie pogodził się z utratą niepodległości i podejmował trud walki o wolną ojczyznę.

 


Konkurs na prezentację multimedialną

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE O NASZYM PATRONIE

ADAMIE MICKIEWICZU

REGULAMIN KONKURSU