Uwaga
  • JW_SIG_PRG

BRĄZ W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ

    21 MAJA W KOCKU ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA POWIATU W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ. UDZIAŁ WZIĘŁY DRUŻYNY Z: WOLI SERNICKIEJ, KOCKA, OSTRÓWKA, WOLI SKROMOWSKIEJ, POIZDOWA, ABRAMOWA I NIEDŹWIADY. DZIEWCZĘTA GRAŁY W DWÓCH GRUPACH KAŻDY Z KAŻDYM. NASZ SKŁAD WYSZEDŁ Z II MIEJSCA Z GRUPY I GRAŁ O III MIEJSCE Z ABRAMOWEM WYGRYWAJĄC 21:6. WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA: KATARZYNY MARZĘDY, AGNIESZKI SZCZEPANIAK I JULII FERENC, SUPER ZABAWA I OGROMNE EMOCJE. 

ALICJA WAŚKOWICZ MISTRZYNIĄ POWIATU

          ALICJA WAŚKOWICZ zajęła I miejsce w pływaniu indywidualnym na dystansie 50 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Powiatu. Nasza uczennica zakwalifikowała się do Mistrzostw Rejonu w Puławach. Alicja przez trzy lata godnie reprezentowała nasze Gimnazjum, zajmując zawsze czołowe miejsca. Gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów.

Zebranie z rodzicami 16.05.2018 r.

Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 16.05.2018 r. (środa) o godzinie 17.00. W planie spotkania z wychowawcami - zapoznanie z wynikami edukacyjnymi młodzieży oraz informacja o zagrożeniach oceną niedostateczną i/lub naganną z zachowania oraz konsultacje z nauczycielami.

Przed spotkaniem z wychowawcą:

 

ZAPROSZENIE


Uczniowie Gimnazjum im. Adama Mickiewicza mają zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na montaż słowno-muzyczny „Polska Niepodległa", który odbędzie się 16 maja 2018 roku o godzinie 17:00, w małej sali gimnastycznej Gimnazjum.

Przewidywany czas uroczystości to ok. 20 minut.
Po jej zakończeniu zapraszamy na spotkanie z wychowawcami.

Liczymy na Państwa obecność.

 

O godzinie 18.00 dyrektor Gimnazjum zaprasza Radę Rodziców na spotkanie w stołówce szkolnej.

 

Sukces uczniów w konkursie matematycznym

Dnia 17 maja 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbył się VII Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny DWÓJKA DO POTĘGI. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło dwudziestu siedmiu uczniów z pięciu gimnazjów powiatu lubartowskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Rafał Wójtowicz kl. III a, Agnieszka Marzęda kl. III b, Aleksandra Sidor kl. III b, Agnieszka Szczepaniak kl. III b, Patryk Budzyński kl. III c, Mariusz Cur kl. III c. Nasza drużyna zajęła II miejsce ustępując Gimnazjum nr 1 z Lubartowa.

Indywidualnie

Patryk Budzyński kl. III c   -  II miejsce

Mariusz Cur kl. III c -   III miejsce

Serdeczne gratulacje dla naszych matematyków !!!

 

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO

WYCIECZKA DO LUBLINA

Dnia 11 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Lublina do OGRODU BOTANICZNEGO UMCS i na POKAZY CHEMICZNE.

Ogród Botaniczny zajmuje powierzchnię 22 ha i gromadzi 7000 gatunków roślin.

W czasie wędrówki alejkami ogrodu zobaczyliśmy przeróżne drzewa, krzewy

i rośliny zielne. Dzięki panu przewodnikowi dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o pochodzeniu, budowie, wymaganiach siedliskowych i znaczeniu spotkanych roślin. Mogliśmy zobaczyć rośliny górskie, bagienne, tropikalne, ozdobne, lecznicze, użytkowe a nawet biblijne. Wiele z nich przepięknie kwitnie o tej porze roku.

Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki wywołało zwiedzanie szklarni.

W jednej hodowane są kaktusy i sukulenty. Kolekcja liczy 130 gatunków i jest największą w Polsce.

W drugiej szklarni mogliśmy obejrzeć rośliny wilgotnych lasów tropikalnch: storczyki, draceny, pnącza i rośliny użytkowe: wanilia, kawa, pieprz, bawełna, cytryna i inne.

Po krótkiej przerwie udaliśmy się na POKAZY CHEMICZNE zorganizowane przez Instytut Chemii UMCS.

Takie zajęcia mają na celu zaciekawienie uczniów chemią.

Doświadczenia były poprzedzone krótkimi komentarzami prowadzących i podzielone na kilka części tematycznych jak: rola wskaźników chemicznych, wybrane metale i niemetale, badanie właściwości wodoru, dwutlenku węgla, helu i ciekłego azotu.

Eksperymentom towarzyszyły różne efekty: zmiana barwy i stanu skupienia substancji, świecenie, dymienie oraz wybuchy. Była to dobra okazja do zrozumienia i zapamiętania zdobytej wiedzy.

Opiekunami wycieczki były: p. Lucyna Kłoda i p. Justyna Piłka.