Lapbooki

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji.

W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.

Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk. Tu nie ma ograniczeń.

Uczniowie klasy II naszego Gimnazjum wykonali na lekcjach języka polskiego lapbooki podsumowujące wiadomości o lekturze – „Dziady” Adama Mickiewicza. Pierwsze zetknięcie uczniów z tą formą pracy przyniosło wspaniałe efekty – lapbooki zaskakiwały pomysłowością, a estetyka wykonania i strona graficzna wielu prac stała na najwyższym poziomie.

Gratulujemy !