MISTRZOSTWA GMINY W TENISIE STOŁOWYM

 


MISTRZOSTWA GMINY W TENISIE STOŁOWYM

 

1 października 2018 roku w Woli Sernickiej odbyły się zawody gminne w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczniowie rywalizowali w zawodach indywidualnych i drużynowych o awans do zawodów powiatowych.

 

 

Wyniki indywidualne: Rocznik 2003- 2005

 

 

Dziewczęta                                                                    Chłopcy 

1.Jemielniak Olga (Brzostówka)         1. Marzec Dawid (Gimnazjum)                       2.Dzido Aleksandra (Brzostówka)      2. Grzyb Hubert (Brzostówka)                     3.Grzegorczyk Beata (Brzostówka) 3. Wronowski Dariusz (Gimnazjum)         4.Wojciechowska Wiktoria (Wola Ser.)       4. Waśkowicz Przemysław (Brzost.)

 

Rocznik 2006 i młodsi

1.Stachura Wiktoria (Brzostówka)      1. Karczmarz Maksymilian (Wola Ser.)     2.Stachura Oliwia (Brzostówka)       2. Małyska Szymon (Brzostówka)         3.Karczmarz Maria (Wola Ser.)        3. Wasil Grzegorz (Nowa Wola)             4.Mierzwińska Alicja (Wola Ser.)     4. Korsacki Łukasz (Wola Ser.)

 

Wyniki drużynowe: Rocznik 2003-2005

1. SP Brzostówka I                                          1. Gimnazjum Wola Sernicka

      2. SP Brzostówka II                                     2. SP Brzostówka I

          3. Gimnazjum Wola Sernicka                      3. SP Brzostówka II

 

Rocznik 2006 i młodsi

1. SP Brzostówka                           1. SP Wola Sernicka  

2. SP Wola Sernicka                   2. SP Brzostówka

 

 

                                               3. SP Nowa Wieś

 

 

 

III MIEJSCE W POWIATOWYM WSPÓŁZAWODNICTWIE SZKÓŁ

 

III MIEJSCE GIMNAZJUM W POWIATOWYM WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ !!!

 

27 września 2018 roku w Leszkowicach, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Tradycyjnie, na pierwszych zawodach sportowych w nowym roku szkolnym, odbyło się podsumowanie sportowej rywalizacji gimnazjów za rok szkolny 2017/2018. Na 20 sklasyfikowanych szkół nasze Gimnazjum zajęło bardzo wysokie III miejsce. To bardzo duży sukces naszych uczniów. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom którzy godnie reprezentowali  Szkołę na zawodach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich. Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie  http://pszs.lubartow24.eu/ (zakładka: zestawienia > igrzyska młodzieży)

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniach 21-23 września odbyła się w Polsce po raz 25 -ty akcja ekologiczna „SPRZĄTANIE ŚWIATA", która promuje nieśmiecenie i podejmowanie różnych działań na rzecz ochrony środowiska.

W tym roku "SPRZĄTANIE ŚWIATA" przebiegało pod hasłem „AKCJA- SEGREGACJA!   2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ". Jej celem jest wsparcie gmin w selektywnej zbiórce odpadów. Uczniowie Gimnazjum dnia17 września chętnie włączyli się w porządkowanie terenu wokół szkoły i drogi do lasu a 20 września drogi w kierunku Sernik.

Zachęcamy wszystkich do prawidłowego segregowania domowych odpadów oraz zadbania o wygląd najbliższego otoczenia.

WYJAZD NA 59 POKAZY Z FIZYKI

W dniu 27 września 2018 roku wybraliśmy się do Lublina na 59 POKAZY Z FIZYKI organizowane przez Instytut Fizyki UMCS w Lublinie. Jak co roku cieszyły się one naszym niesłabnącym zainteresowaniem. Program pokazów obejmował ciekawe zagadnienia i doświadczenia z fizyki zabawek, fizyki latania, światła i naszej błękitnej planety.

Mogliśmy dowiedzieć się m.in. jak wyglądają widma różnych źródeł światła, dlaczego samolot lata, jak działa kamera termowizyjna, endoskop, karabin pneumatyczny, jak przesyłana jest informacja za pomocą światłowodów, jak wygląda efekt stroboskopowy i co to jest powidok oraz miraż. Mieliśmy także okazję obejrzeć siebie nawzajem w świetle sodowym, porównać barwy, wyjąć różne przedmioty z pozornie pustego pudełka, pobawić się kalejdoskopem, napompować balonik umieszczony w butelce, skonstruować łódkę z napędem odrzutowym. Ciekawostką był fakt, że Słońce w ciągu każdej sekundy traci aż 4 miliony ton (!) swojej masy produkując energię i że na odległość jesteśmy w stanie zapalić zapałkę za pomocą światła. Na wiele pytań uzyskaliśmy odpowiedź. Warto było pojechać

 

100- lecie niepodległości, odsłonięcie pomnika powstańców.

16 września 2018 roku reprezentacja uczniów i nauczycieli z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystości obchodów 100 –lecia niepodległości i odsłonięcia pomnika poległych w boju w czasie Powstania Styczniowego w Brzostówce. Uczestniczyliśmy we mszy św. , oddaliśmy hołd poległym składając kwiaty i znicze oraz obejrzeliśmy grupy rekonstrukcji historycznej. Uczniów reprezentowali: Wiktoria Waśkowicz, Ewelina Kisiel, Jan Biskup, Aleksandra Reszko, Monika Tołubińska i Konrad Maczuba. Z uczniami w uroczystości uczestniczyli nauczyciele: pani dyrektor Grażyna Woźniak, p. Anita Dobrzyńska, p. Mariola Pietrzak, p. Justyna Piłka, p. Leszek Łotys