KONKURS CZYTELNICZY

KONKURS CZYTELNICZY

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

23 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy Mistrz Pięknego Czytania. Z racji tego, iż w tym roku obchodzić będziemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie czytali literaturę patriotyczną. Teksty pochodziły z listy lektur zaproponowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę. Uczniowie czytali m. in. „Kamienie na Szaniec” A. Kamińskiego, „Potop” H. Sienkiewicza, „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej, „Starą baśń” J.I. Kraszewskiego, „Trzy po trzy’ A. Fredro, poezję J. Kochanowskiego, Z. Herberta, K. Wierzyńskiego, J. Słowackiego, A. Mickiewicza, a także fragment Homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Warszawie w 1979 roku.

Komisja oceniająca w składzie: p. dyrektor Beata Plewka, p. Danuta Dziubicka, p. Teresa Lejkowska oraz p. Anna Topyła-Goral oceniała płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację wszystkich zaprezentowanych przez uczestników fragmentów. Po burzliwych obradach przyznano tytuł Mistrza Pięknego Czytania, który zostanie oficjalnie ogłoszony w najbliższy poniedziałek na apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.