Spektakl

SPEKTAKL - "Balladyna"

27 kwietnia 2018r. w Naszym Gimnazjum odbył się spektakl teatralny w wykonaniu uczestników szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem pani Anny Topyły-Goral.

Gimnazjaliści przygotowali sztukę inspirowaną „Balladyną” Juliusza Słowackiego. Na scenie zaprezentowane zostały trzy fragmenty tego romantycznego dramatu. Natomiast w finale dziewczęta zaprezentowały utwór streszczający dalsze losy bohaterów w stylu… hip-hop.

Oprawę muzyczną występu stanowiły piosenki z płyty Renaty Przemyk pt. „Balladyna”.  Uczniowie samodzielnie wykonali scenografię oraz stroje.

Praca młodzieży okazała się owocna. Zaproszeni goście – uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy Serniki – byli pod wrażeniem umiejętności aktorskich gimnazjalistów, a sami artyści – dumni i usatysfakcjonowani.

Premierę spektaklu poprzedzały wielotygodniowe próby, podczas których młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem pracowali nad budowaniem swoich ról. Interpretacja tekstu, odpowiednia artykulacja oraz ruch sceniczny to elementy, którym uczniowie poświęcili najwięcej czasu podczas spotkań koła teatralnego.

W rolach głównych wystąpili:

Balladyna – Emilia Strachowska

Alina – Aleksandra Reszko

Wdowa – Martyna Kłoda

Kirkor – Szymon Wasil

Goplana – Wiktoria Dudzik

Skierka – Monika Tołubińska

Chochlik – Ewelina Kisiel

Sługa – Wioleta Piesta

Raperzy – Izabela Wlazły i Gabriela Sawuła

Oprawa techniczna – Konrad Maczuba

Po przedstawieniu uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się,  dzięki krótkim warsztatom integracyjnym przygotowanym przez uczestniczki koła teatralnego.