WARSZTATY EKOLOGICZNE

Dnia 21 maja uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez pracowników Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej. Zakład ma zdolność przerobową 75 ton odpadów na dobę i należy do najnowocześniejszych w Polsce. Statystyczny Polak wytwarza 303 kg odpadów rocznie a mieszkaniec Lubelszczyzny 196 kg.

Problem odpadów narasta i dlatego tak ważne jest ich ograniczanie, zbieranie i właściwa segregacja. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację, filmy i rozwiązywali zagadki, z których dowiedzieli się, jak prawidłowo segregować odpady domowe, na czym polega recykling oraz utylizacja.

Następnie wraz z przewodnikami zwiedzili zakład w czasie pracy. Zobaczyli, jak wyglądają przetworzone odpady komunalne. Dowiedzieli się, jak powstaje biogaz i jakie ma on zastosowanie. Była to bardzo ciekawa lekcja.