MEDALE LEKKOATLETÓW

MEDALE I REKORDY SZKOŁY LEKKOATLETÓW

 

Wyniki Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce

W dniu 23.05.2018r. w Lubartowie odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie zdobyli na tych zawodach aż 15 medali (13 indywidualnych i 2 drużynowe). Mistrzami Powiatu zostali: Tomasz Dycha w biegu na 100 m, Jakub Skubisz w biegu n 300 m, Katarzyna Marzęda w pchnięciu kulą, Agnieszka Szczepaniak i Kacper Skubisz w rzucie oszczepem oraz sztafeta 4 x 100 m chłopców (Jakub Skubisz, Tomasz Dycha, Sebastian Choduń, Patryk Budzyński). Srebrne medale zdobyli: Zuzanna Kaźmierska w biegu na 100 m, Alicja Waśkowicz w rzucie oszczepem, Sebastian Choduń w biegu na 300 m, Mikołaj Dąbrowski w skoku w dal, Adam Szumiła w biegu na 1000 m. Brązowe medale zdobyli: sztafeta 4 x 100 m dziewcząt (Zuzanna Kaźmierska, Emilia Strachowska, Emilia Kobyłka, Paulina Jankowska), Paulina Jankowska w biegu na 100 m, Patryk Buszyński w skoku w dal.  

Uczniowie ustanowili również dwa rekordy szkoły w pchnięciu kulą 10,05 m – Katarzyna Marzęda  oraz w biegu na 300 m 39,6 s - Jakub Skubisz.

Oprócz rywalizacji indywidualnej prowadzona była klasyfikacja drużynowa. Wyniki uzyskane przez zawodników w poszczególnych konkurencjach, przeliczane były na punkty wielobojowe . W tej klasyfikacji nasza Szkoła wypadła bardzo dobrze, chłopcy zostali Mistrzami Powiatu a dziewczęta zajęły III miejsce.

Gratulujemy medalistom!!!.

 W poniedziałek 28.05. zawody rejonowe. Liczymy na dobry występ i awans do zawodów wojewódzkich.