Mistrzowie Kodowania

20150706223752Logo Mistrzowie

Znalezione obrazy dla zapytania trobot W tym roku szkolnym kolejny raz nasi uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego programu „Mistrzowie Kodowania”, którego celem jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach. Projekt zorganizowany przez Samsung Electronics we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”. został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacji Rozwoju Systemów Edukacji.

Uczniowie biorący udział w zajęciach (uczniowie klas 1-3) spotykać się będą cyklicznie w celu poznania środowiska programistycznego Scratch, App Inventor, Greenfoot. To właśnie w tych środowiskach kreować będą nowy świat sterowany za pomocą myszki i klawiatury. Dzięki tym zajęciom będą uczyć się logicznego myślenia, kojarzenia dalekich z pozoru koncepcji, budowania algorytmów, nieschematycznego podejścia do rzeczywistości. Dodatkowo od tego roku zaczynamy zajęcia z robotyki. Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy na zajęcia w czwartki na godzinę 8 lekcyjną do sali komputerowej.

Mistrzowiekodowanialogo 2

Nasze projekty