Uwaga
  • JW_SIG_PRG

MEDALE KOSZYKARZY

MEDALE KOSZYKARZY

 

W dniu 06. 03. 2018 r. w Lubartowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców. Nasi uczniowie odnieśli duży sukces zajmując w tych zawodach III miejsce. W turnieju brało udział  pięć zespołów: G 1 z Lubartowa, G Sportowe z Lubartowa, SP 3 z Lubartowa, Firleja i Woli Sernickiej. Turniej rozgrywano systemem grupowym. W meczach grupowych wygraliśmy z Gimnazjum w Firleju 17 : 4 oraz przegraliśmy z G 1 w Lubartowie         14 : 6. W meczu o trzecie miejsce wygraliśmy po bardzo emocjonującym spotkaniu 17 : 8. Gratulujemy chłopcom kolejnego medalu.

Skład drużyny: Sebastian Choduń, Patryk Budzyński, Tomasz Dycha, Jakub Skubisz, Kacper Skubisz, Mikołaj Dąbrowski, Radosław Sagan, Sebastian Jemielniak, Szymon Wasil

ŚWIĘTO MATEMATYKI

Dnia 15. marca obchodziliśmy w Gimnazjum Święto Matematyki.  

Na początek Święta odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - KANGUR 2018. Udział w tym konkursie wzięli: Wiktoria Dudzik kl. II a, Martyna Kłoda II a, Monika Tołubińska II b, Rafał Wójtowicz III a, Agnieszka Marzęda III b, Aleksandra Sidor III b, Agnieszka Szczepaniak III b, Patryk Budzyński III c, Mariusz Cur III c. Uczniowie ci, zmagali się z trzydziestoma zadaniami w katogoriach: Junior (klasa III) i Kadet (klasa II). Wyniki KANGURA zostaną ogłoszone w maju.

          Kolejnym punktem Święta było przedstawienie prezentacji przygotowanych przez uczniów. Julia Marzec mówiła o dniu liczby Pi, który każdego roku obchodzony  jest 14.03. (wynika to z amerykańskiego zapisu daty (3.14), zaś z europejskiego zapisu daty, dzień aproksymacji liczby Pi przypada 22.07 (22/7).  Klasa III C (Małgorzata Abramik, Katarzyna Grzegorczyk, Zuzanna Kaźmierska, Alicja Waśkowicz, Patryk Budzyński i Szymon Wasil) przygotowali prezentację na temat inteligencji - co to jest, jak zbadać IQ, poziom inteligencji  poszczególnych narodowości (Polacy zajmują 16. pozycję wśród zabadanych 25 narodów), jak rozwijać inteligencję, postaci z wysokim IQ. Klasa III A (Milena Szymańska, Kacper Szczęch, Magdalena Topyła, Patryk Tomala, Dawid Piech) przygotowała prezentację nt. "Czy matematyka może być ciekawa?" oraz szereg zadań i ćwiczeń dla wszystkich uczniów. Przedstawiciele poszczególnych oddziałów rozwiązywali zadania z pomocą kolegów  z klasy.

Wyniki konkursu : I miejsce III C (16 pkt.), nagroda - 5 z matematyki, II miejsce III B ( 15 pkt), nagroda - dodatkowe np z matematyki.

Wszyscy z zaangażowaniem włączyli się w zabawę i ćwiczyli swoją inteligencję.

 

 

Wizyta gości ze Stanów Zjednoczonych

pdf

       List

22 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w nietypowych lekcjach języka angielskiego. Naszymi gośćmi byli bowiem wolontariusze pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Jackson Jabłoński i Bryton Wood. Opowiedzieli nam o swoim kraju, przybliżyli historię i geografię Stanów Zjednoczonych, mówili o stereotypach związanych z Ameryką, sławnych ludziach wywodzących się ze Stanów, muzyce, filmie, życiu codziennym ludzi w Stanach. Opowiadali o tym jak ważne są dla człowieka jego korzenie, to z jakiego miejsca się wywodzi i kim jest. Bryton Wood opowiedział nam o tym jak dowiedział się, że jego przodkowie pochodzą z terenu gminy Serniki i o poszukiwaniu informacji na temat swoich powiązań z mieszkańcami gminy. Zamieszczamy napisany przez niego list z prośbą o informację na temat polskich przodków.


Turniej OTWP 2018

strazacy 07 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". 
Naszą szkołę reprezentowali:

Mikołaj Dąbrowski, Patryk Budzyński, Kacper Skubisz.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z przebiegu eliminacji gminnych.

Wyjazd integracyjny - II B

 

    22 lutego uczniowie klasy II B udali się na wyjazd integracyjny. W planie wycieczki nie mogło  zabraknąć lodowiska i kina. Gimnazjaliści mieli okazję poszaleć na łyżwach, a film pt. „Cudowny chłopak” okazał się strzałem w dziesiątkę: mądry, wzruszający z całkiem sporą dawką humoru. Sami uczestnicy tak ocenili wyjazd:

 

  Moim zdaniem wycieczka była bardzo dobrym pomysłem. Chociaż na chwilę mogliśmy zapomnieć o szkolnym życiu i wspólnie spędzić czas. Lodowisko, które było pierwszym punktem wycieczki dało nam wiele radości (oczywiście nie zabrakło upadków i śmiechu). Film był wzruszający i pełen pięknych cytatów.

                                                                                  (Ola)

 

   Wycieczka była bardzo fajna. Na lodowisku moglibyśmy być dłużej. Film był wzruszający. Na końcu poszliśmy do McDonalda i wszyscy byli zadowoleni. Wyjazd bardzo mi się podobał. Oby więcej takich

                                                                                (Krystian)

 

Wycieczka klasowa była bardzo udana. Czas na lodowisku tak szybko minął J Film był bardzo wzruszający i pouczający. Polecam go wszystkim, którzy chcą go zobaczyć, ale jeszcze się wahają.

                                                                                 (Wiktoria)

 

Było bardzo super! Podobało mi się jeżdżenie na łyżwach. Film też był bardzo fajny – taki życiowy.

                                                                                   (Darek)

 

Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana. Film był bardzo interesujący i godny uwagi. Było bardzo przyjemnie. Chętnie powtórzyłabym tę wycieczkę jeszcze raz.

                                                                                    (Wiola)

 

Moim zdaniem wycieczka była udana. Film, na którym byliśmy, był piękny i wzruszający. Na lodowisku tez była bardzo fajnie. Chcemy więcej takich wycieczek.

                                                                                    (Kasia)