MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE RĘCZNEJ

MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE RĘCZNEJ

         W dniu 13.03.2019r. w Woli Sernickiej odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Zawody rozgrywane były w kategoriach Igrzyska Dzieci (klasy VI i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII i III klasa Gimnazjum).

W kategorii IMS wzięło udział 6 drużyn – trzy drużyny chłopców i trzy drużyny dziewcząt ze Szkół Podstawowych w Brzostówce i Woli Sernickiej oraz Gimnazjum w Woli Sernickiej.

W kategorii ID wystąpiło 3 drużyny dziewcząt ze Szkół Podstawowych z Woli Sernickiej, Brzostówki i Nowej Woli oraz 5 drużyn chłopców ze Szkół Podstawowych z Woli Sernickiej, Brzostówki, Nowej Woli, Nowej Wsi i Sernik.

Wyniki meczów:

Dziewczęta (IMS)

SP Wola Sernicka – Brzostówka            10 : 1

G Wola Sernicka – Brzostówka               3 :2

G Wola Sernicka – SP Wola Sernicka     4 :7

Miejsca

I        - SP Wola Sernicka         6 pkt (17:5)

II      - G Wola Sernicka           3 pkt (7:9)

III     - Brzostówka                          0 pkt (3:13)

Chłopcy (IMS)

SP Wola Sernicka – Brzostówka            4 :3

G Wola Sernicka – Brzostówka            10 :2

G Wola Sernicka – SP Wola Sernicka    8 :4

Miejsca

I        - G Wola Sernicka           6 pkt (18:6)

II       - SP Wola Sernicka          3 pkt (8:11)

III     - Brzostówka                           0 pkt (14:12)

Dziewczęta (ID)

Wola Sernicka – Brzostówka               1 : 2

Nowa Wola – Brzostówka                    5 :7

Nowa Wola – Wola Sernicka                4 :6

Miejsca

I        - Brzostówka SP             6 pkt (9:6)

II       - Wola Sernicka             3 pkt (7:6)

III     - Nowa Wola                           0 pkt (9:13)

 

Chłopcy (ID)

Brzostówka     - Serniki               6 : 4

Nowa Wieś      - Nowa Wola         2 : 3

Wola Sernicka - Brzostówka        2 : 1

Serniki           - Nowa Wola          6 : 0

Nowa Wieś      - Wola Sernicka    2 : 7

Nowa Wola      - Brzostówka        2 : 5

Serniki           - Wola Sernicka     2 : 4

Nowa Wieś      - Brzostówka        2 : 4

Nowa Wola      - Wola Sernicka   2 : 4

Serniki           - Nowa Wieś          4 : 4 (1:0)

Miejsca

I         - Wola Sernicka        12 pkt (17:7)

II       - Brzostówka            9 pkt (16:8)

III      - Serniki                5 pkt (17:14)

IV       - Nowa Wola            3 pkt (7:17)

V        - Nowa Wieś            1 pkt (10:18)

Zwycięzcy poszczególnych kategorii awansują do zawodów powiatowych.

 

Wycieczka do Filharmonii Lubelskiej

Dnia 1 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Lublina, której celem było wysłuchanie koncertu kameralnego w Filharmonii Lubelskiej oraz jazda na łyżwach na lodowisku ICEMANIA.

            W ramach edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej Instytut Muzyki UMCS w Lublinie przygotował dla młodzieży specjalny koncert kameralny. W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina oraz pieśni Stanisława Moniuszki. Wysłuchaliśmy także wykładu z historii sztuki „Czy polski romantyzm był romantyczny”.

            Na lodowisku mieliśmy okazję doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach.

NOC BIOLOGÓW 2019

 

  Piątkowy wieczór (11 stycznia) spędziliśmy w Lublinie na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. Wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej i ze Szkoły Podstawowej w Sernikach, wybraliśmy się na NOC BIOLOGÓW. Jest to ogólnopolska akcja, która popularyzuje nauki przyrodnicze. Dzięki wykładom, wystawom i laboratoriom, można poznać wiele tajemnic przyrody oraz kulisy pracy naukowców. Tego dnia uczelnia przeżywała prawdziwe oblężenie. Nie na wszystkie wybrane projekty mogliśmy się dostać, ale te, w których uczestniczyliśmy były bardzo ciekawe. Z wykładu pt. "Sowy Lublina" dowiedzieliśmy się, jakie gatunki sów żyją na Lubelszczyźnie i w jaki sposób prowadzi się badania ornitologiczne. Na zajęciach laboratoryjnych "Kolorowy świat nauki" pod kierunkiem studentów z Koła Mikrobiologów "Bakcyl" przeprowadziliśmy ciekawe doświadczenia a także obserwowaliśmy drobnoustroje pod mikroskopem. Samodzielnie wykonaliśmy posiewy bakterii na podłożu agar- agar i zabraliśmy je do domów w celu dalszej obserwacji. W Zakładzie Anatomii w ramach "Podróży do wnętrza ludzkiego ciała", pogłębiliśmy swoje wiadomości o budowie i funkcjonowaniu organizmu człowieka. Duże wrażenie wywarła na nas obserwacja ludzkich organów. Podczas zajęć "Żywe bezkręgowce na wyciągnięcie ręki" zobaczyliśmy z bliska różne gatunki pająków, ślimaków, owadów i skorupiaków. Na wystawie terrarystycznej "Gady i owady" widzieliśmy straszyki, węże oraz aksolotla, z którym "zmierzyliśmy" się na egzaminie próbnym w klasie II. W pięknie odnowionym Muzeum Zoologicznym podziwialiśmy okazy zwierząt z całego świata i wystawę osteologiczną prezentującą szkielety zwierząt. Nasze koleżanki: Ola i Kinga, które na NOCY BIOLOGÓW były już kolejny raz, udzieliły wywiadu studentom. Dziewczęta spisały się świetnie.

Pełni wrażeń powróciliśmy do domów.

 

 

Poloneza czas zacząć...

 

      Dnia 2 lutego 2019 r. odbył się już ostatni Bal Gimnazjalny w naszej szkole. Po raz pierwszy tego typu impreza pojawiła się w kalendarzu imprez szkolnych w 2013 roku. W tym roku był to już szósty Bal Gimnazjalny zorganizowany przez uczniów i rodziców klas trzecich.
     Bal rozpoczęła pani dyrektor Grażyna Woźniak, która powitała wszystkich zaproszonych gości m. in. Wójta Gminy Serniki pana Pawła Woźniaka , rodziców, nauczycieli i oczywiście wszystkich uczniów klas trzecich. Po przemówieniu nadszedł czas na uroczystego poloneza w wykonaniu naszych uczniów, a przygotowanego przez panią Olgę Adamek i pana Leszka Łotysa.

      Następnie rodzice zaprosili wszystkich na wspólny poczęstunek. Po pysznym posiłku przyszedł czas na wyśmienitą zabawę. Bawili się wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice. Jedną z dodatkowych atrakcji były wybory króla i królowej balu. Po przeliczeniu głosów okazało się, że dwie uczennice – Wiktoria Dudzik z klasy III A i Wiktoria Marzęda z klasy III B otrzymały równą ilość głosów. Po dogrywce pani dyrektor ogłosiła wyniki: królem balu został Bartosz Wasil z klasy III A, a królową – Wiktoria Marzęda z klasy III B. Królewska para miała zaszczyt zatańczyć wspólny taniec.
      Tegoroczny bal należy zaliczyć do bardzo udanych i najdłuższych w całej historii szkoły. Wszyscy bawili się doskonale do północy i jeszcze dłużej. Trzecioklasiści zachwycili eleganckimi strojami, postawą, kulturą i szacunkiem okazywanym rodzicom i nauczycielom.

 

TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY SERNIKI

 

    W dniu 09.01.2019r.  Gimnazjum w Woli Sernickiej było organizatorem Gminnego Turnieju w Piłce Halowej o Puchar Wójta Gminy Serniki. Inicjatorem Turnieju był Wójt Gminy p. Paweł Woźniak, który ufundował puchary, statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz napoje i ciasto dla zawodników. W Turnieju wzięło udział 15 drużyn dziewcząt i chłopców w kategoriach: klasy VI i młodsi oraz klasy VII-VIII i III Gimnazjum. Zawody rozpoczęła Dyrektor Gimnazjum p. Grażyna Woźniak. Pani dyrektor powitała przybyłych gości – Wójta Gminy Serniki p. Pawła Woźniaka, członków Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych w osobach, Józef Barszczyk, Michał Pydyś, Ewa Dzido-Gołębowska, wz. Magdalena Pomorska, Czesław Woźniak, Piotr Szych oraz zawodników i ich opiekunów. Zawody rozgrywane były w poszczególnych kategoriach systemem „każdy z każdym”.

Wyniki turnieju:

DZIEWCZĘTA KL. VII – VIII, GIMNAZJUM

 

X

 SP WOLA SERNIKA

GIMNAZJUM

BRZOSTÓWKA

pkt

bramki

 

miejsce

 

 SP WOLA SERNIKA

X

0 : 1

1 : 1

1

1 : 2

(+2)

 

II

 

GIMNAZJUM

1 : 0

X

1 : 0

6

2 : 0

 

I

 

 BRZOSTÓWKA

1 : 1

0 : 1

X

1

1 : 2

(+1)

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 CHŁOPCY KL. VII – VIII,  GIMNAZJUM 

X

SP WOLA SERNIKA

GIMNAZJUM

BRZOSTÓWKA

SERNIKI

pkt

bramki

 

miejsce

 

SP WOLA SERNIKA

X

4 : 3

5 : 1

7 : 1

9

16 : 5

 

I

 

GIMNAZJUM

3 : 4

X

2 : 0

6 : 0

6

11 : 4

 

II

 

BRZOSTÓWKA

1 : 5

0 : 2

X

7 : 0

3

8 : 7

 

III

 

SERNIKI

1 : 7

0 : 6

0 : 7

X

0

1 : 20

 

IV

 

 

 

3

4

Najlepszymi zawodnikami Turnieju w poszczególnych kategoriach byli:

         Dziewczęta młodsze – Oliwia Stachyra (Brzostówka)

         Chłopcy młodsi          - Jakub Marzęda  (Wola Sernicka)

         Dziewczęta starsze – Wiktoria Marzęda (Gimnazjum)

          Chłopcy starsi         - Kacper Pietrzela (Wola Sernicka)

              Najlepszymi bramkarzami zostali:

           Dziewczęta młodsze – Dominika Lipska (Nowa Wola)

         Chłopcy młodsi          -  Michał Baran (Brzostówka)

         Dziewczęta starsze  – Klaudia Woźniak (Brzostówka)

         Chłopcy starsi          - Jakub Woźniak  (Gimnazjum)

        Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki, trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii otrzymały puchary a pozostałe drużyny dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał Pan Wójt Paweł Woźniak oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Józef Barszczyk. Na zakończenie Pani Dyrektor Grażyna Woźniak jeszcze raz podziękowała władzom Gminy za patronat nad Turniejem oraz wszystkim drużynom za udział w Turnieju.

 

CHŁOPCY KL. VII – VIII,  GIMNAZJUM