Uwaga
  • JW_SIG_PRG

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ

       20. 02. 2018 r. w Kocku odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do zawodów zakwalifikowały się cztery gimnazja z Poizdowa, Skrobowa, Abramowa i Woli Sernickiej, wyłonionych w czterech półfinałach. Drużyny grały każdy z każdym. Pierwszy mecz ze Skrobowem nasze dziewczęta wygrały bardzo szybko - 2:0 (25:14, 25:14), drugi mecz z Poizdowem przegrałyśmy 0:2 (21:25, 20:25), trzeci mecz był bardzo zacięty i nasze wspaniałe zawodniczki wygrały 2:1 (25:20, 18:25, 15:11). Punkty tak się rozłożyły, że trzy drużyny miały taką samą ilość punktów po 5 i o miejscach zdecydowały sety. III miejsce to wspaniałe osiągnięcie.

I miejsce - Poizdów (5 pkt. 5:2), II miejsce - Abramów (5 pkt. 5:3), III miejsce - Wola Sernicka (5 pkt. 4:3), IV miejsce - Skrobów (0 pkt. 0:6) 

Gratulacje dziewczyny, było super.

1/2 FINAŁU W PIŁKĘ SIATKOWĄ

             We wtorek 13 lutego nasze uczennice wygrały w Ostrowie Lubelskim półfinał w piłce siatkowej. Frekwencja nie dopisała, gdyż zawodniczek z Gimnazjum z Niedźwiady i z Uścimowa nie było na zawodach. Podkreślić należy ważny fakt, że po raz drugi nasze Gimnazjum wygrało z Ostrowem Lubelskim w piłkę siatkową. Mecz był bardzo emocjonujący, ale nasze uczennice pokonały rywalki wygrywając 2:0 i awansując do finału, który odbędzie się 20 lutego w Kocku. Skład drużyny: Katarzyna Marzęda, Agnieszka Marzęda, Wiktoria Marzęda, Julia Ferenc, Agnieszka Szczepaniak, Zuzanna Kaźmierska, Alicja Waśkowicz, Aleksandra Sidor, Katarzyna Grzegorczyk, Małgorzata Abramik i Paulina Jankowska. Życzymy dalszych sukcesów.

Bal gimnazjalny 2018

Tegoroczny bal gimnazjalny odbył się w naszej szkole w sobotę 27 stycznia. Bal otworzyła pani Dyrektor witając wszystkich przybyłych gości, nauczycieli i rodziców. Tradycyjnie rozpoczęliśmy, przepięknie zatańczonym polonezem, następnie Jakub Skubisz w imieniu uczniów klasy III podziękował pani Dyrektor, wychowawcom oraz rodzicom, dzięki którym to wydarzenie mogło mieć miejsce. Uczniowie zaśpiewali dla wszystkich przybyłych utwór Maryli Rodowicz „Ale to już było". Po tej, jakże wzruszającej części, rodzice zaprosili wszystkich na pyszny poczęstunek. A potem......, potem była już tylko świetna zabawa do samej nocy i oczywiście głosowanie na króla i królową balu. W tym roku tym zaszczytnym tytułem zostali uhonorowani Zuzanna Kaźmierska i Jakub Skubisz.


Konkurs Matematyczny

 

Dnia 16 lutego uczniowie Gimnazjum: Rafał Wójtowicz kl. III a, Agnieszka Marzeda kl. IIIb, Aleksandra Sidor kl. III b, Agnieszka Szczepaniak kl. IIIb, Patryk Budzyński kl. III c i Mariusz Cur kl. III c,  brali udział w Konkursie Matematycznym "60 Dni Przed Egzaminem Gimnazjalnym" organizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 i. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Konkurs skierowany był do klas III z terenu powiatu lubartowskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte.

Patryk Budzyński kl. III c zajął II miejsce wśród ponad trzydziestu uczestników. Serdeczne gratulacje!!!

 

 

Przegląd kolęd i angielskich piosenek świątecznych

Dnia 26 stycznia w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się "I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Polskich i Angielskich Piosenek Świątecznych". Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Kaźmierska, uczennica klasy III c, która zaprezentowała wzruszający utwór - "Przekażmy sobie znak pokoju".