1/2 FINAŁU W PIŁKĘ SIATKOWĄ

             We wtorek 13 lutego nasze uczennice wygrały w Ostrowie Lubelskim półfinał w piłce siatkowej. Frekwencja nie dopisała, gdyż zawodniczek z Gimnazjum z Niedźwiady i z Uścimowa nie było na zawodach. Podkreślić należy ważny fakt, że po raz drugi nasze Gimnazjum wygrało z Ostrowem Lubelskim w piłkę siatkową. Mecz był bardzo emocjonujący, ale nasze uczennice pokonały rywalki wygrywając 2:0 i awansując do finału, który odbędzie się 20 lutego w Kocku. Skład drużyny: Katarzyna Marzęda, Agnieszka Marzęda, Wiktoria Marzęda, Julia Ferenc, Agnieszka Szczepaniak, Zuzanna Kaźmierska, Alicja Waśkowicz, Aleksandra Sidor, Katarzyna Grzegorczyk, Małgorzata Abramik i Paulina Jankowska. Życzymy dalszych sukcesów.

99 rocznica odzyskania niepodległości

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 11 listopada 2017 roku poczet sztandarowy Gimnazjum i przedstawiciele nauczycieli z dyrektorem wzięli udział w parafialno - gminnych obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza delegacja uczestniczyła we mszy świętej, a następnie złożyła  kwiaty i zapaliła znicze na grobie żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Sernikach.

 

 

ANDRZEJKI SZKOLNE

Andrzejki w naszej szkole były obchodzone 30 listopada. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Nasi uczniowie przygotowali ciekawe wróżby podczas których odkryć mogliśmy naszą przyszłość. Po wróżbach oddaliśmy się skocznym tańcom, a rodzice przygotowali poczęstunek, więc nie opadliśmy z sił.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak fajnej imprezy serdecznie dziękujemy!

ALICJA WAŚKOWICZ MISTRZYNIĄ POWIATU

          ALICJA WAŚKOWICZ zajęła I miejsce w pływaniu indywidualnym na dystansie 50 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Powiatu. Nasza uczennica zakwalifikowała się do Mistrzostw Rejonu w Puławach. Alicja przez trzy lata godnie reprezentowała nasze Gimnazjum, zajmując zawsze czołowe miejsca. Gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów.

Awans lekkoatletów do zawodów wojewódzkich

AWANS LEKKOATLETÓW DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH

 

W dniu 28.05.2018r. w Puławach odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie zdobyli na tych zawodach  7 medali. Mistrzami Rejonu zostali: Tomasz Dycha w biegu na 100 m i Katarzyna Marzęda w pchnięciu kulą. Srebrne medale zdobyli : Jakub Skubisz w biegu na 300 m, sztafeta chłopców 4 x 100 m (Jakub Skubisz, Tomasz Dycha, Sebastian Jemielniak, Sebastian Choduń), Kacper Skubisz w rzucie oszczepem. Brązowe medale zdobyli: Zuzanna Kaźmierska w biegu na 100 m i Agnieszka Szczepaniak w rzucie oszczepem. Po raz drugi Jakub Skubisz ustanowił rekord szkoły na 300 m wynikiem 39,36 s (pomiar elektroniczny). Wszyscy medaliści uzyskali awans na zawody wojewódzkie które odbędą się 06.06.2018r. w Biłgoraju.

Gratulujemy!!!