Apel - 3 Maja

720824    UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA

                                                      KONSTYTUCJI 3 MAJA

    Aby upamiętnić kolejną już rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel. Uroczystość zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym nastąpiła część artystyczna. Uczniowie klasy pierwszej (Michalina Tomaszewska, Angelika Bodzak) oraz drugiej (Dorota Dąbrowska, Maciej Pacek, Weronika Szewczak, Aleksandra Lato, Barbara Abramik, Karolina Karczewska, Paulina Sidor, Oliwia Włoch) przypomnieli m.in. o tym, że Polska Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Oprócz licznie przytoczanych faktów historyczych i recytowanej poezji mogliśmy się wsłuchać w przepiękne pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru, w skład którego weszli uczniowie z klasy pierwszej (Katarzyna Sagan, Izabela Kozak, Magdalena Kozak, Wiktoria Tkaczyk, Jan Barszczyk, Aldona Styrnik, Martyna Marzęda, Aleksandra Kuźma) oraz występy solowe Wikotrii Wysok, Weroniki Lejkowskiej, Zuzanny Dobrzyńskiej, Julii Budzyńskiej, Natalii Wasak i Anastazji Kłoczek.

    Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.