Dzień Otwarty w Gimnazjum

   18 maja uczniowie klas II, pod opieką wychowawców, przygotowali Dzień Otwarty dla uczniów szkół podstawowych w Gminie Serniki.

Przybyłych szóstoklasistów, wraz z opiekunami, powitała dyrektor Gimnazjum pani Beata Plewka. Następnie zostali oni zapoznani z prezentacją multimedialną promującą naszą szkołę.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili prezentację z projektu dotyczącego wyjazdu na warsztaty z języka angielskiego. Uczennice klasy II a w formie warsztatów pokazały techniki uczenia się oraz naukę gry na keyboard.

Przyszli gimnazjaliści wzięli udział w konkursach przygotowanych przez ich starszych kolegów z Gimnazjum. Jednym z nich był konkurs matematyczny zorganizowany przez uczniów klasy III b, który wprowadził ich w ciekawy świat matematyki i pokazał im, że matematyka może być pasjonującą nauką. Następnie pod opieką uczniów klas drugich nasi goście zwiedzili budynek szkoły, poznali swoich przyszłych nauczycieli i zjedli obiad w szkolnej stołówce.