Dzień Dziecka

DZIEŃ  GIMNAZJALISTY

     Co roku, kiedy cała Polska obchodzi Dzień Dziecka, w naszej szkole świętujemy Dzień Gimnazjalisty, podczas którego propagujemy zdrowy styl życia. Impreza w tym roku odbyła się przy pięknej pogodzie i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku harmonogram obejmował:

- 8.00 - 8.45 - powitanie zebranych uczniów, podsumowanie projektu "Trzymaj formę"zorganizowanego przez p. Justynę Piłkę oraz projektu o gminie Serniki przygotowanego przez uczniów klasy II b, a także krótkie podsumowanie pobytu na Euro Week.


- 8.55 - 9.40 - "Bieg po Zdrowie", podczas którego cała nasza społeczność przemaszerowała przez Wolę Sernicką, a chętni uczniowie biegli na czas. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Magdalena Nowosacka i Monika Puchacz, natomiast w kategorii chłopców - Mikołaj Barszczyk.


- 9.50 - 12.35 - w tych godzinach równocześnie odbywało się kilka atrakcji. Wysportowani i sprawni chłopcy mogli zmierzyć się na boisku, grając w piłkę nożną, a dziewczęta rywalizowały na hali, gdzie odbyły się zawody w piłkę siatkową.     Mniej wysportowani mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi i artystycznymi, gdyż na małej sali odbył się konkurs "Mam talent", którego jurorami były p. dyrektor Beata Plewka oraz p. Olga Adamek, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.


     Ale można było także zmagać się intelektualnie, biorąc udział w  turnieju szachowym zorganizowanym przez p. Iwonę Grondek.


12.40 - 13.25 - podczas ostatniej godziny nastąpiły podsumowania wszystkich konkurencji oraz wręczenie nagród. Zostały wręczone również nagrody za udział w dwóch konkursach czytelniczych. W jednym z nich I miejsce zajęła Kamila Baran z III c; II miejsce - Monika Pydyć z III c; III miejsce - Ewelina Szymczak - również z III c. W drugim konkursie pt. "Młodzi dedektywi na tropie" I miejsce zjęła Magdalena Nowosacka z klasy III a; II miejsce - Jolanta Łyszcz z III c; III miejsce - Oliwia Włoch z II b.


     Na zakończenie mogliśmy się delektować występami naszych uczestników, którzy wcześniej brali udział w konkursie  "Mam talent", a byli to: Agnieszka Wróbel - prezentacja prac plastycznych; Szymon Szczęch i Damian Dudek - pokaz umiejętności kabaretowych oraz Anastazja Kłoczek (śpiew) i Joanna Wójcik (gra na pianinie).

     Tak wspaniały dzień zakończyliśmy wieczorną dyskoteką.