Gra terenowa

Dnia 19 czerwca odbyła się w naszej szkole w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki” gra terenowa w ramach projektu „Mała Ojczyzna – wspólna sprawa”, którą przeprowadziły dwie sympatyczne wolontariuszki Kasia i Justyna.

Głównym celem projektu było przygotowanie młodych ludzi do pełnego, świadomego i aktywnego udziału w życiu społecznym. W ramach projektu odbyły się na terenie naszej szkoły trzy spotkania z wolontariuszkami, które miały na celu zwiększenie aktywności lokalnej młodzieży oraz uświadomienie im własnej roli w procesach zachodzących w najbliższym otoczeniu. Projekt zakończył się grą terenową, której celem było zachęcenie młodzieży do aktywnego udziału w życiu publicznym, kształtowanie idei współpracy i współzawodnictwa oraz pobudzenie kreatywności uczestników.

U grze wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły, którzy rywalizowali w pięcioosobowych drużynach w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez wolontariuszy, jak:

Gracja segregacja, Miasto to plansza, Lokalne media, Poczta pantoflowa, Przystanek autobusowy. W organizacji zabaw pomogły uczennice z klasy III a Magda N., Magda S., Ewelina, Natalia, Monika i Julka.

A oto nazwy drużyn wymyślonych przez naszych uczniów:

Wędkarze

Sake Team

Audi 80

Tajemnicze oko

Megamocne Kucyki Pony

Po zaciętej rywalizacji nadszedł czas na ogłoszenie wyników oraz wzięcie udziału w ostatnim zadaniu finałowym, które polegało na wyborze burmistrza. Trzy drużyny z największą liczbą punktów (Sake Team, Audi 80, Megamocne Konki Pony) miały za zadanie wskazać pośród siebie kandydata na burmistrza oraz przygotować plakat wyborczy. Następnie przyszli burmistrzowie wygłaszali mowy i zachęcali do wyborów, a wszyscy uczestnicy gry wybierali w tajnym głosowaniu swojego burmistrza.

Zwycięzcami gry terenowej zostały dziewczęta z drużyny Megamocne Koniki Pony, czyli Michalina, Angelika, Ania i Julita. Serdecznie gratulujemy.

 

Po zakończeniu gry trzy zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy. Wszyscy również zostali zaproszeni na przepyszną pizzę.