Koniec roku szkolnego

 

POŻEGNANIA  CZAS -

                            - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15

 

       Na ten dzień czekali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. 26 czerwca był dniem, w którym podsumowano pracę ostatnich dziesięciu miesięcy.

      Zakończenie roku rozpoczęliśmy o godz. 9.00 uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Sernikach.

      Druga część uroczystości miała miejsce w szkole i rozpoczęła się przekazaniem sztandaru drugoklasistom.


      Na tę okazję przygotowano również krótki program artystyczny, który obejmował wystąpienia naszych zdolnych dziewcząt, jak również humorystyczny program drugoklasistów.

      Zaśpiewała nam Anastazja Kłoczek, Zuzia Dobrzyńska oraz uczennice z klasy III A. Z kolei wiersze deklamowały: Magdalena Nowosacka, Magdalena Szymczak, Jagoda Jemielniak oraz Ewelina Szymczak.

      Drugoklasiści w ramach żartu wręczyli nagrody trzecioklasistom. Nagrody otrzymali m.in. Damian Dudek (najlepszy informatyk), Józef Chmielewski i Julia Budzyńska (najwyższy uczeń i cudowna postać filigranowa), Filip Sagan i Katarzyna Marzęda (za najciekawsze fryzury) i oczywiście największe "szkolne ananasy".


       W trakcie uroczystości nie zabrokło oczywiście wysąpienia p. dyrektor Beaty Plewki, która podziękowała nauczycielom za trud pracy, rodzicom - na ręce p. Elżbiety Kaczor - za działalność na rzecz uczniów i szkoły oraz wszystkim pracownikom szkoły - również za ciężką pracę i pmoc w czuwaniu nad bezpieczeństwem uczniów. Pani dyrektor złożyła także życzenia i gratulacje wszystkim uczniom kończącym ten rok szkolny, a w szczególny sposób pożegnała absolwentów klasy trzeciej, życząc im wielu sukcesów i powodzenia w nowych szkołach.

      Pani dyrektor za szczególne osiągnięcia wręczyła mnóstwo nagród i wyróżnień. Były to nagrody pieniężne, dyplomy, nagrody książkowe i inne upominki. Otrzymali je uczniowie za świadectwa "z paskiem" i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie, stuprocentową frekwencję, osiągnięcia w konkursach i olimpiadach z różnych dziedzin, działalność w szkolnych organizacjach oraz różnych przedsięwzięciach. Stoliki uginały się od książkowych nagród, a listy imion i nazwisk uczniów, do których trafiły były bardzo długie. Oto uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyróżnienia:

- za średnią powyżej 4,75 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie

Mateusz Kula - I A

Karol Wójcik - I B

Wiktoria Wysok - I C

Dorota Dąbrowska - II A

Maciej Pacek - II B

Agnieszka Wróbel - III A

Magdalena Siepsiak - III A

Julia Budzyńska - III A

Magdalena Nowosacka - III A

Mikołaj Barszczyk - III A

Konrad Wójtowich - III A

Angelika Gazda - III B

Brandon Bartkowicz - III C

Pydyś Monika - III C

Ewelina Szymczak - III C

Jakub Małyska - III C

- za 100% frekwencję

Mateusz Błaszczak - I B

Łukasz Lipski - I B

Ernest Serwin - I B

Dariusz Błaszczak - I C

Martyna Marzęda - I C

Paulina Sidor - II A

Weronika Marzec - II A

Ewelina Szymczak - III C

Kamila Baran - III C

       Wszyscy ci uczniowie otrzymali stypendium, dyplomy, nagrody książkowe a ich rodzice Listy Gratulacyjne oraz podziękowania za trud włożony w wychowanie swoich pociech.


       Na koniec rozstrzygnięto szkolny konkurs "Klasa na medal", który już trzeci rok z rzędu wygrała klasa III A. W nagrodę otrzymali pyszną pizzę.


      Chciałoby się zatrzymać czas, "ale to już było i nie wróci więcej", dlatego też naszym absolwentom jeszcze raz życzymy powodzenia w innych szkołach, a uczniom pierwszych i drugich klas sukcesów w nastęnym roku. Póki co ... WESOŁYCH  WAKACJI !!!