11 LISTOPADA ŚWIĘTO NARODOWE

11listopada01 700

"I łzą serdeczną zabłyśnie wam oko,

Gdy wam powiadać będą dzieje nasze."

12 listopada społeczność Naszego Gimnazjum uczestniczyła w akademii z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia ta była chwilą refleksji nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Słuchając wierszy i polskich pieśni patriotycznych, w których jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu, przypomnieliśmy sobie, że 11 listopada 1918 roku, Polska po 123 latach oswobodziła się z więzów niewoli i odzyskała wolność. Ten dzień to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Młodzi artyści uświadomili nam, że Ojczyzna to ziemia, która nas żywi, to łany szumiące latem, wspaniałe górskie szczyty, to nasza Matka i jak matkę mamy ją kochać, szanować i rozsławiać jej imię na świecie.                               Dzień wcześniej, 11 listopada, uczestniczyliśmy we mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny w kościele w Sernikach. Po części artystycznej o tematyce historycznej, w której brały udział uczennice Naszej Szkoły - Julia Marzec, Aleksandra Sidor, Klaudia Strachowska i Wiktoria Wysok, udaliśmy się, w uroczystym przemarszu, na cmentarz parafialny, aby złożyć kwiaty i oddać hołd poległym w walce za Ojczyznę.                      
  Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tak wspaniałą lekcję historii.