Pokaz zielonej taktyki.

Dnia 7 kwietnia w Naszej Szkole odbyła się prezentacja elementów zielonej taktyki przeprowadzona przez grupę uczniów wraz z opiekunem z Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. Goście przedstawili gimnazjalistom ofertę swojej szkoły a w szczególności nowo utworzoną klasę o profilu proobronnym. Prezentacji towarzyszyły wystrzały, kolorowy dym. Użycie pirotechniki miało na celu odtworzenie ferworu bitwy na polu walki. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć postawy strzeleckie, formacje patrolowe, podstawy komunikacji werbalnej i niewerbalnej w oddziale, prezentację broni palnej sportowej oraz łączność z użyciem radiostacji wojskowych. Na koniec była wspinaczka drzewna, w której próbowali swoich sił trzecioklasiści.