Warsztaty grafiki komputerowej

WP 20160421 09 31 40 Pro

 

         21 kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach grafiki komputerowej, które odbyły się w Lublinie w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Magnoliowej. Nasza wizyta odbyła się dzień przed dniami otwartymi tej szkoły i dzięki temu mieliśmy możliwość zwiedzenia warsztatów szkolnych. Zobaczyliśmy stanowiska do programowania mikroprocesorów, obróbki materiałów na tokarkach i frezarkach CNC, oraz ploter tnący plazmą w metalu. Podczas warsztatów graficznych, które odbywały się w Pracowni Cyfrowych Procesów Graficznych, uczniowie mieli możliwość pracy na profesjonalnych programach do tworzenia grafiki wektorowej i rastrowej. Podczas zajęć przygotowaliśmy projekt banera Gimnazjum. Zajęcia te pobudziły pasje i kreatywność uczniów, a także pozwoliły wykorzystać w praktyce umiejętność posługiwania się programami komputerowymi. Wyjazd ten przybliżył również uczniom specyfikę pracy w następujących zawodach technicznych: mechanik, mechatronik, grafik komputerowy, informatyk. Mamy nadzieję że będzie jeszcze wiele możliwości do uczestniczenia w takich warsztatach i poznania tak wspaniałych ludzi. Dziękujemy pracownikom LCKZiU za bardzo miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.