Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych

 

W dniu 21.04.2016r. w Gimnazjum w Woli Sernickiej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych w : Brzostówce, Nowej Woli, Woli Sernickiej i drużyna mieszana z Nowej Wsi. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców.      

Zawody zorganizowali uczniowie klas II Gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego.

Wyniki zawodów:

Dziewczęta:

I miejsce       -          Wola Sernicka          -          583 pkt

II miejsce     -          Brzostówka               -          492 pkt

III miejsce   -          Nowa Wola                -          338 pkt

Chłopcy:

I miejsce       -          Wola Sernicka          -          474 pkt

II miejsce     -          Nowa Wola                -          381 pkt

III miejsce   -          Brzostówka               -          289 pkt

IV miejsce     -          Nowa Wieś                -          284 pkt

Najwyższe wyniki punktowe uzyskali: Martyna Kłoda - 163 pkt i Adam Szumiła – 149 pkt – oboje z SP w Woli Sernickiej.

Wszystkie drużyny oraz najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy.

Najlepsze drużyny wezmą udział w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbędą się 29.04.2016r. w Lubartowie. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.