DZIEŃ OTWARTY GIMNAZJUM

          10 maja drzwi naszego Gimnazjum zostały otwarte dla szóstoklasistów z gminy Serniki. Przybyli do nas uczniowie, wraz z wychowawcami i dyrektorami, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, Szkoły Podstawowej  w Sernikach, Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli, Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce.

            Przedstawicielki klas drugich Weronika Lejkowska i Wiktoria Wysok powitały przybyłych gości i przedstawiły plan spotkania.

            Następnie głos zabrała Dyrektor Gimnazjum, pani Beata Plewka, witając serdecznie wszystkich, a szczególnie szóstoklasistów i ich opiekunów.

            Pierwszym punktem była prezentacja multimedialna promująca naszą Szkołę, po której odbył się krótki quiz.

            Potem uczniowie klasy II b przedstawili projekt edukacyjny o Newtonie pt. "Filozofia Isa N w nurcie epoki oświecenia". Zaś dziewczęta z klasy I i II zatańczyły zumbę.

            Przyszli gimnazjaliści, wraz z wychowawcami, wzięli udział w dwóch konkurencjach sportowych przygotowanych przez ich starszych kolegów z Gimnazjum. Było to łowienie puszek i wrzucenie ich do papierowego kosza.

            Następnie, pod opieką uczniów klas drugich, nasi goście zwiedzili budynek szkoły i poznali swoich przyszłych nauczycieli.

            Po powrocie wysłuchali utworu z filmu "Różowa Pantera", który zagrała na saksofonie uczennica klasy I b Aleksandra Sidor.

            Kolejnym punktem była prezentacja wybranych krajów Unii Europejskiej - Hiszpanii, Grecji, Szwecji i Litwy, przygotowana i przedstawiona przez uczniów klas I i III. Następnie, chcąc wprowadzić trochę uśmiechu, wystąpił Szymon Wasil w skeczu pt. "Mariolka w SPA".

            Na zakończenie wszyscy udali się na pyszny obiad.

            Mamy nadzieję, że zaproszeni uczniowie dobrze czuli się w murach naszego Gimnazjum i przekonali się, że u nas warto się uczyć!