DZIEŃ GIMNAZJALISTY 2016

         1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Gimnazjalisty. Uroczystości z okazji Dnia Dziecka rozpoczęły się od podsumowania Ogólnopolskiej Akcji "Trzymaj formę" przygotowaną przez panią Justynę Piłkę. Zaproszona pani pielęgniarka Maria Jedlińska przybliżyła wszystkim zebranym zagadnienie dotyczące alergii. Uczniowie wysłuchali piosenki "Smak i zapach pomarańczy" wykonanej przez Zuzannę Dobrzyńską, wiersza "Na zdrowie" wyrecytowanego przez Zuzannę Kaźmierską, obejrzeli występ taneczny oraz film pt.: "Pokonaj cukrzycę, ciesz się życiem". Na koniec podsumowano konkurs biologiczny. {I klasy - Rafał Wójtowicz, II klasy - Wiktoria Wysok, III klasy - Dorota Dąbrowska}. Pierwszą część poprowadziły Emilia Kobyłka i Natalia Wasil.

       Kolejnym punktem programu było podsumowanie projektu edukacyjnego "Aktywna szkoła - aktywny uczeń" przygotowanego przez uczennice klasy II pod kierunkiem pani pedagog Anity Dobrzyńskiej.

         Następnie ogłoszono wyniki konkursu "Mam talent", oraz wyniki konkursu na najlepszą frekwencję.

    O 10.00 rozpoczął się "Bieg po zdrowie", w którym wystartowało 20 chłopców i 6 dziewcząt. Na podium znaleźli się: I - Magdalena Matyjaszczyk, II - Magdalena Kozak, III - Izabela Kozak; I - Hubert Wlazły, II - Jarosław Pietrzela, III - Filip Pydyś. Uczniowie otrzymali medale i słodkie prezenty.

    Po biegu wszyscy zostali poczęstowani lodami i rozpoczęły się zawody dla dziewcząt w piłkę siatkową a dla chłopców w piłkę nożną. Oto wyniki dziewcząt: I - III B,  II - I B, III - III A; chłopcy: I - III B, II - klasy II, III - III A.

    Po zawodach uczniowie udali się do domów aby przygotować się do dyskoteki.