IX FESTIWAL PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

     Dnia 9 czerwca odbył się IX Festiwal Piosenki Europejskiej, którego organizatorem byli nauczyciele języków obcych z Gimnazjum im. M.C. Skłodowskiej w Łucce.

    Jak co roku soliści z poszczególnych szkół wykonali trzy piosenki: w języku angielskim, niemieckim i polskim. Nad przebiegiem całego Festiwalu i wyłonieniem laureatów pracowało specjalne jury. Celem Festiwalu była promocja języków obcych oraz prezentacja umiejętności artystycznych młodzieży.

Na Festiwalu Piosenki Europejskiej naszą szkołę reprezentowały:

Aleksandra Sidor z klasy I b, która wraz z Wiktorią Wysok zaśpiewała piosenkę w języku angielskim pt. „Cups". W skład zespołu weszły również Zuzanna Kaźmierska, Weronika Lejkowska i Alicja Waśkowicz , które wybijały rytm piosenki na kubkach.

Julia Marzec z klasy I a zaprezentowała piosenkę w języku polskim z repertuaru Sylwii Grzeszczak pt. Księżniczka.

Zuzanna Dobrzyńska z klasy II b wykonała piosenkę w języku niemieckim pt. „Lieder der Freiheit" z repertuaru zespołu Santiano.

   Miło jest nam poinformować, że Zuzanna zajęła II miejsce w kategorii piosenka niemiecka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.