Rajd rowerowy śladami polsko-niemieckiej historii

        Dnia 10 czerwca odbył się rajd rowerowy w którym udział wzięła młodzież z Gimnazjum w Woli Sernickiej oraz okoliczni mieszkańcy. Rajd został zorganizowany z okazji 25. urodzin organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która zajmuje się wymianą i współpracą młodzieży polskiej i niemieckiej.

     Celem rajdu było zwiedzenie miejsc pamięci związanych z I wojną światową. Młodzież odwiedziła dwa cmentarze wojenne mieszczące się na terenie Nowej Woli i poznała historię związaną z tymi miejscami.

     Następnie udaliśmy się przez Wólkę Zawieprzycką do Zawieprzyc, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku, podziemia oraz wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o historii zamku, którą przytoczyła nam pani przewodnik.

Wszyscy organizatorzy wycieczki rowerowej otrzymali drobne upominki, które ufundowała PNWM.