WYCIECZKA DO LUBLINA 2016


6 października uczniowie klasy II udali się na wycieczkę do Lublina.

Ten dzień spędzili pod znakiem spotkania z kulturą. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie gmachu Filharmonii Lubelskiej i koncert edukacyjny pt. "OD BAROKOWEGO PRZEPYCHU PO KLASYCZNY UMIAR" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej F L pod dyrekcją p. Jana Staniendy.

 Młodzież zgromadzona bardzo licznie w sali koncertowej, wysłuchała programu, na który złożyły się utwory: J. S. Bacha - mistrza baroku oraz J. Haydna i W.A. Mozarta - najwybitniejszych  kompozytorów klasycyzmu.  

Muzycy bardzo ciepło przywitali publiczność a po wykonaniu każdego utworu otrzymywali gromkie brawa. Wprowadzeniem w świat muzyki był wykład z historii sztuki oraz prezentacja

na temat stylu barokowego i klasycystycznego w architekturze, rzeźbie, malarstwie i muzyce.

      Zobaczyliśmy, jak wyglądają najważniejsze zabytki pochodzące z tego okresu a występujące

w  Europie, w Polsce i na Lubelszczyźnie.

      Mieliśmy okazję nie tylko wysłuchać muzyki na żywo, ale także przyjrzeć się, jak wygląda praca muzyków, przygotowanie do występu.

    Po spacerze w Ogrodzie Saskim, udaliśmy się do Galerii Labirynt aby zwiedzić wystawę sztuki współczesnej. Galeria prezentuje sztukę z różnych dyscyplin, m.in. instalacje, performance, rysunek, sztukę obiektu,multimedia.

   Pełni wrażeń i w dobrych nastrojach powróciliśmy do domów.


 

6 października uczniowie klasy II udali się na wycieczkę do Lublina.

Ten dzień spędzili pod znakiem spotkania z kulturą. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie gmachu Filharmonii Lubelskiej i koncert edukacyjny pt. "OD BAROKOWEGO PRZEPYCHU PO KLASYCZNY UMIAR" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej F L pod dyrekcją p. Jana Staniendy.

 Młodzież zgromadzona bardzo licznie w sali koncertowej, wysłuchała programu, na który złożyły się utwory: J. S. Bacha - mistrza baroku oraz J. Haydna i W. A. Mozarta - najwybitniejszych  kompozytorów klasycyzmu.  

Muzycy bardzo ciepło przywitali publiczność a po wykonaniu każdego utworu otrzymywali gromkie brawa. Wprowadzeniem w świat muzyki był wykład z historii sztuki oraz prezentacja

na temat stylu barokowego i klasycystycznego w architekturze, rzeźbie, malarstwie i muzyce.

      Zobaczyliśmy, jak wyglądają najważniejsze zabytki pochodzące z tego okresu a występujące

w  Europie, w Polsce i na Lubelszczyźnie.

      Mieliśmy okazję nie tylko wysłuchać muzyki na żywo, ale także przyjrzeć się, jak wygląda praca muzyków, przygotowanie do występu.

    Po spacerze w Ogrodzie Saskim, udaliśmy się do Galerii Labirynt aby zwiedzić wystawę sztuki współczesnej. Galeria prezentuje sztukę z różnych dyscyplin, m.in. instalacje, performance, rysunek, sztukę obiektu,multimedia.

   Pełni wrażeń i w dobrych nastrojach powróciliśmy do domów.