Akcja,,Liczy się trzeźwy umysł"

 

Akcja ,,Liczy się trzeźwy umysł”.

W dniach 21.-23.11.2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach   z alkogoglami i smoker-lizerem w ramach akcji ,,Liczy się trzeźwy umysł"  i "Anty- smog” . Zajęcia warsztatowe, prowadzone przez nauczycieli, miały na celu pokazać uczniom spadek zdolności percepcyjnych po spożyciu alkoholu.  Uczniowie przekonali się, że po spożyciu alkoholu  wykonanie najprostszych  czynności sprawia problem.  Uczniowie mogli doświadczyć   podwójnego widzenia, pogorszenia koordynacji ruchowej, zniekształcenia widzianego obrazu oraz spowolnienia czasu reakcji. Chętni uczniowie mogli skorzystać ze smokerlizera i zbadać poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Akcję mogliśmy przeprowadzić  dzięki współpracy ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną  w Lubartowie, która wypożyczyła nam  specjalistyczny sprzęt.