DZIEŃ PATRONA 2017

Dzień Patrona

    W piątek, 24 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona, związany  z 8. rocznicą nadania imienia  Adama Mickiewicza naszemu Gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie  pani dyrektor  Beata Plewka gorąco powitała przybyłych gości. Tego dnia mieliśmy zaszczyt witać w naszych progach dyrektorów wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Serniki, dyrektor ZAS w Sernikach, dyrektor i pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Sernikach oraz rodziców uczniów.  Pani dyrektor przypomniała dzień, kiedy Gimnazjum otrzymywało swoje imię, prezentując zdjęcia z uroczystości  nadania imienia.  Przy okazji pojawiła się nutka żalu, że nie będziemy mogli dalej budować  ciekawej historii naszego Gimnazjum.  Niestety,  jak mawiał nasz wieszcz Czym jest me czucie? - Ach, iskrą tylko! Czym jest me życie? Ach, jedną chwilką! Adam Mickiewicz, Dziady. Część III.

     Następnie zostały przedstawione wyniki dwóch konkursów. Pierwszy, na prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości Adama Mickiewicza, wygrała  Emilia Kobyłka z klasy III a, która zaprezentowała swoją pracę przybliżając nam postać naszego wieszcza. Drugi konkurs, to konkurs recytatorski, który wygrała Zuzanna Kaźmierska z klasy III c, II miejsce zajęła Emilia Kobyłka z klasy III a, a trzecie Wiktoria Dudzik z klasy II a. Wszystkie  trzy dziewczyny wyrecytowały wybrane utwory.

     Kolejnym punktem naszej uroczystości była humorystyczna część artystyczna, w której uczniowie klasy III starali się udowodnić, że: „To nieprawda, że Mickiewicz wielkim poetą był.  Adam Mickiewicz poetą wielkim jest.” Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytania: jak wyglądałoby życie Mickiewicza w czasach współczesnych, czy poradziłby sobie z otaczającą nas rzeczywistością i w jakich dziedzinach życia mógłby  realizować swoje talenty i umiejętności. Dzięki tej inscenizacji odkryliśmy szczegóły z życia Mickiewicza, jakich w większości  nie znaliśmy.

      Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, goście zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek przygotowany przez, jak zwykle niezawodną,  Radę Rodziców.