Wizyta gości ze Stanów Zjednoczonych

pdf

       List

22 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w nietypowych lekcjach języka angielskiego. Naszymi gośćmi byli bowiem wolontariusze pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Jackson Jabłoński i Bryton Wood. Opowiedzieli nam o swoim kraju, przybliżyli historię i geografię Stanów Zjednoczonych, mówili o stereotypach związanych z Ameryką, sławnych ludziach wywodzących się ze Stanów, muzyce, filmie, życiu codziennym ludzi w Stanach. Opowiadali o tym jak ważne są dla człowieka jego korzenie, to z jakiego miejsca się wywodzi i kim jest. Bryton Wood opowiedział nam o tym jak dowiedział się, że jego przodkowie pochodzą z terenu gminy Serniki i o poszukiwaniu informacji na temat swoich powiązań z mieszkańcami gminy. Zamieszczamy napisany przez niego list z prośbą o informację na temat polskich przodków.