Dzień Otwarty


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

 DSC 1318

 

 

22 maja drzwi do szkoły były szeroko otwarte dla wszystkich szóstoklasistów z naszej gminy. Do gimnazjum przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, Szkoły Podstawowej w Sernikach, Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli, Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce. Drugoklasiści, pod okiem pani Marioli Pietrzak i pani Emilii Bożym, przygotowali nie lada atrakcje.

Rozpoczęliśmy punktualnie o godz. 10.00 powitaniem przedstawicieli gimnazjalistów i przemówieniem pani dyrektor, Beaty Plewki. Następnie, z prezentacji multimedialnej, szóstoklasiści dowiedzieli się m.in. o ofertcie edukacyjnej naszej szkoły, funkcjonujących kołach zainteresowań oraz konkursach, wycieczkach i różnych uroczystościach, które wpisały się w tradycję gimnazjum. Poznali także nasze sukcesy sportowe oraz formy działalność charytatywnej.

DSC 1321

 

Uczniowie: Sylwester Kaźmierski, Mateusz Florek, Mateusz Stępień, Kamil Sawuła, Piotr Jemielniak i Damian Kaczor porwali gości w świat nauki, prezentując różne prawa fizyki i chemii. Młodsi koledzy, nie tylko ochoczo obserowali, ale również sami wykonywali niektóre doświadczenia.

 DSC 1327DSC 1332DSC 1339

Z kolei Paulina Sidor i Karol Grzegorczyk poprowadzili szybki kurs tańca. I choć na początku szóstoklasiści z wielką nieśmiałością podeszli do tej zabawy, to dzięki przebojowości Damiana Kaczora, który pierwszy zatańczył w rytm cza-czy, uwierzyli w swoje możliwości i... zatańczyli! 

DSC 1346DSC 1394

Potem przyszedł czas na małą wycieczkę po szkole, dzięki której goście mogli zobaczyć sale lekcyjne oraz poznać przyszłych nauczycieli. W rolę przewodnika wcielili się: Anna Błaszczak, Kamila Ondra, Karol Grzegorczyk, Damian Mazurek, Kacper Bogdanowicz, Dominik Mazurek, Patrycja Marzęda, Milena Ławecka, Adrian Charliński i Damian Kaczor.

Nie zabrakło także rywalizacji. W pięciu konkursach najwięcej punktów zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, którzy przybyli do nas wraz z panią Anetą Puchacz. Zwycięzcy, i nie tylko, zostali oczywiście słodko nagrodzeni.

DSC 1369DSC 1370DSC 1359

Na zakończenie wszyscy udali się na pyszny obiad. Ponadto każdy z uczniów otrzymał egzemplarz Gazeciaka - naszej gazetki szkolnej. 

Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a zaproszeni uczniowie w trakcie wizyty mogli zweryfikować swoje wyobrażenia dotyczące nauki w naszym gimnazjum. Mogli na własne oczy przekonać się, że u nas warto się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania!!!