UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018. Na początek odbyła się Msza św. w Kościele w Sernikach, którą odprawił ks. Grzegorz Kruk.
Kolejnym punktem uroczystości, już na świetlicy szkolnej, było przekazanie sztandaru. Ustępujący poczet sztandarowy w składzie: 
Kacper Skubisz,  Małgorzata Abramik i Katarzyna Grzegorczyk, przekazał sztandar przedstawicielom klasy II. W skład nowego pocztu weszli: chorąży – Adam Szumiła, asysta – Ewelina Kisiel i Wiktoria Waśkowicz. Nowy poczet sztandarowy złożył uroczyste ślubowanie. Serdecznie gratulujemy nominacji do tak zaszczytnej funkcji.
         Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas III pod kierunkiem p. Olgi Adamek i p. Beaty Mierzwińskiej .
               W części głównej nie mogło oczywiście zabraknąć podsumowania wyników edukacyjnych i wychowawczych. Najwyższą średnią ocen zdobyła klasa III b - 3,77, najwyższą frekwencję miała klasa III a – 90,33 %.
Najlepsze wyniki w nauce uzyskali (świadectwo z wyróżnieniem i stypendium za wyniki w nauce):
II a - Emilia Strachowska II a, Martyna Kłoda II a

III a - Emilia Kobyłka, Julia Marzec, Magdalena Topyła

III b – Agnieszka Marzęda, Aleksandra Sidor, Agnieszka Szczepaniak

III c – Małgorzata Abramik, Patryk Budzyński, Katarzyna Grzegorczyk, Zuzanna Kaźmierska, Alicja Waśkowicz

                              SERDECZNIE GRATULUJEMY!
          Trzecioklasiści otrzymali też nagrody książkowe za najlepsze wyniki egzaminu z poszczególnych części oraz nagrody finansowe ufundowane przez Radę Rodziców za trzy najwyższe wyniki ze wszystkich części egzaminu. Uczniowie nagrodzeni przez Radę Rodziców to:
1. Patryk Budzyński III c
2. Agnieszka Marzęda III b
3. Aleksandra Sidor III b
             Przez cały rok szkolny nauczyciele wychowania fizycznego skrupulatnie liczyli punkty w Konkursie na Sportowca Gimnazjum. Najwięcej punktów i tytuł Sportowca Roku w Gimnazjum oraz statuetkę i stypendium motywacyjne zdobyli: w kategorii dziewczęta: 
Agnieszka Szczepaniak III b,
w kategorii chłopcy: 
Jakub Skubisz III b.
             Nastąpiło też podsumowanie corocznego konkursu KLASA NA MEDAL. 
Dyplom i puchar otrzymała klasa III a, wychowawca p. Justyna Piłka. Kolejne miejsca zajęli: 2. - klasa III b, wychowawca p. Olga Adamek i 3. - III c, wychowawca p. Beata Mierzwińska.

       Nagrodom i podziękowaniom, można powiedzieć, nie było końca. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, rodzicom, Radzie Rodziców, nauczycielom, pracownikom Urzędu Gminy Serniki współpracującym z Gimnazjum, Radzie Gminy Serniki, kierowcom, opiekunom w autobusach, paniom kucharkom i paniom sprzątaczkom za 11 lat wspólnej pracy.