MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TEATRZYKÓW LALKOWYCH W JĘZYKU OBCYM

W międzyszkolnym konkursie zorganizowanym dnia 5 czerwca 2013 roku w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej, wzięło udział 30 uczniów z 3 szkół podstawowych :
Społecznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi,
Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Nowej Woli,
Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Woli Sernickiej,

oraz 2 szkół gimnazjalnych:
Gimnazjum im. B. Prusa w Niedźwiadzie,
         Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Woli Sernickiej

Konkurs polegał na przedstawieniu za pomocą kukiełek wybranej bajki w języku angielskim lub niemieckim.

Celem konkursu była:
• popularyzacja nauki języków obcych
• motywowanie uczniów do uczenia się języków obcych
• zainteresowanie uczniów literaturą angielską i niemiecką
• prezentacja umiejętności językowych i aktorskich uczniów

Zwycięzcami w kategorii szkoły podstawowe zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, którzy przedstawili bajkę w języku angielskim
pt. „The little red hoodie". (Czerwony kapturek)

W kategorii szkoły gimnazjalne zwyciężyły uczennice z klasy pierwszej Gimnazjum
im. A. Mickiewicza w Woli Sernickiej, które przedstawiły bajkę w języku niemieckim
pt. "Die drei kleinen Schweinchen".(Trzy małe świnki)

W tym dniu odbył się również Dzień Języków Obcych, gdzie oprócz przedstawień teatralnych w języku obcym, młodzież miała możliwość obejrzenia plakatów na temat stolicy Niemiec, niemieckich drużyn piłkarskich, sławnych osobistości, relacji z pobytu młodzieży w szkole partnerskiej w Faulbach oraz wzięcia udziału w quizie na temat wiedzy o Niemczech.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Regionalny Ośrodek Debat Międzynarodowych.