DZIEŃ EUROPY

Akademia z okazji obchodów Dnia Europy odbyła się w naszej szkole 21 maja. Uczniowie poszczególnych klas zabrali nas w krótką podroż, prezentując wybrane kraje Unii Europejskiej. Odwiedziliśmy Włochy, Holandię, Niemcy, Grecję, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Francję, a na koniec wróciliśmy do Polski. Dowiedzieliśmy się wiele o prezentowanych krajach, ich symbolach, tradycjach, języku, sławnych ludziach i ciekawych miejscach.

Uczniowie zaskoczyli nas pomysłowością, zaangażowaniem oraz śmiałością. Nie zabrakło pomysłowych prezentacji państw, zabawnych przebieranek, humoru, ciekawostek. Prawdziwą ucztą były smakowite potrawy z różnych zakątków Europy, które przygotowano do degustacji.


Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do tej uroczystości. Miejmy nadzieję, że w następnym roku uda nam się ponownie wybrać w tak ciekawą podróż.