DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

    We wtorek, 27 maja 2014r. odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Z wielką radością powitaliśmy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z terenu Gminy Serniki. Z naszego zaproszenia skorzystała: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli, Szkoła Podstawowa w Sernikach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi.
    Spotkanie oficjalnie rozpoczęła pani dyrektor Beata Plewka, która powitała wszystkich gości i życzyła miłego spędzenia czasu w naszym Gimnazjum.
   Następnie uczniowie wysłuchali prezentacji multimedialnej dotyczącej oferty edukacyjnej. Prezentacja była przeplatana występami uczniów, którzy przypominali fragmenty rożnych uroczystości szkolnych, które odbyły się w tym roku szkolnym. Po prezentacji uczniowie klasy VI, brali udział w konkursie dotyczącym wiedzy o Gimnazjum.
    Kiedy emocje związane z konkursem opadły, na naszej scenie zaprezentowały się uczennice klasy drugiej, które brały udział w tegorocznej edycji konkursu „Mam Talent".
Po ekscytujących występach, nastąpił czas na kolejne konkursy dla uczniów szkół podstawowych, tym razem konkurs wiedzy ogólnej „1z10", oraz konkursy sportowe m.in. odbijanie piłeczki i skakanie na skakance na czas.
    Po zakończeniu konkursów goście, w asyście uczniów Gimnazjum, udali się aby zobaczyć jak wygląda nasza szkoła „od środka". Oglądali m.in. klasopracownie, salę sportową, boisko, mieli też okazję zobaczyć jak wyglądają lekcję. Uczniowie Gimnazjum starali się pokazać przyszłym uczniom wszystkie zakamarki szkoły i odpowiedzieć na interesujące ich pytania.
   Następnie wszyscy wrócili na salę, gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i ogłoszenie wyników. Po podsumowaniu trzech kategorii konkursowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Brzostówce. Gratulujemy!!!
    Dzień otwarty zakończył się wspólnym obiadem na stołówce szkolnej.


Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przybycie i do zobaczenia we wrześniu!!!