DZIEŃ GIMNAZJALISTY

     Tradycyjnie na początku czerwca, w naszym Gimnazjum obchodzimy Dzień Gimnazjalisty. W tym roku był to poniedziałek 2 czerwca. Spotkaliśmy się rano na małej sali gimnastycznej, gdzie grupa uczniów klasy drugiej przedstawiła prezentację projektu edukacyjnego. Zagadnienia przedstawione w projekcie skupiały się wokół historii zatonięcia Titanica. Uczniowie przypomnieli nam sławne ekranizacje tego wydarzenia, starali się wytłumaczyć jakie były szanse pasażerów na przeżycie, wyjaśnili pojęcie hipotermii oraz przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy.
     Kolejnym punktem było podsumowanie projektu „Trzymaj formę". Uczniowie mieli okazję posłuchać prelekcji pani pielęgniarki.
     Dalsza część dnia upłynęła na sportowo. Najpierw odbył się „Bieg po zdrowie", w którym dominowała klasa III a, zajmując wszystkie miejsca na podium: Damian Małyska - I miejsce, Damian Kaczor – II miejsce, Kamil Sawuła – III miejsce. Po biegu odbyły się rozgrywki międzyklasowe, dziewczyny rozgrywały mecze piłki siatkowej, a chłopcy, mecze piłki halowej. Pozostali uczniowie kibicowali zawodnikom.